Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Yüz Protezleri

YÜZ BÖLGESİ İMPLANT UYGULAMALARINDA HEDEF NELERDİR?

İnsan yüzünde, çene ve elmacık kemikleri yüz temel hatları ve estetik görünüm için önemli yapılardır. Bu yüzden bu iki temel yapının yüzün güzel ve genç görünüşü için birbirleri arasında ters bir üçgen şeklinde orantılı olması  çok önemlidir.

Çene ucu ve elmacık kemiği deformitelerinde implantlar, fat grafting ile ortadan kaldırılabilir.

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIK DÖNEMİ NASILDIR?

Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar yüz bölgesi implant ve fat shaping ameliyatında da geçerlidir.

YÜZ BÖLGESİ İMPLANT UYGULAMALARI VE AMELİYAT SORASI DÖNEM NASILDIR?

Genellikle genel anestezi altında ağız içi veya çene altından yapılan kesiden girilerek  implant yerleştirilir. Ameliyat 1 saat sürer. Yüze ve çene ucuna bantlar kullanılarak 4 gün süreyle protezin yerine adaptasyonu sağlanır. Yaklaşık 7 gün sürebilen şişlik ve morluklar gözlenebilir. Kişi bir kaç gün sonra sosyal hayatına geri dönebilir.