Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Yanak Estetiği

Kişiler en için yüz şekilleri oldukça önemlidir. Gelişen tıbbın ve teknolojinin de sayesinde istenmeyen veya rahatsızlık veren herhangi bir bölgeyi düzeltmek ya da istenildiği şekle getirmekte mümkündür. Bu sebeple artık gün geçtikçe estetik operasyonlara karşı bakış açısı değişmiştir. Hemen herkesin ufak dokunuşlarla istediği görüntüye yakın bir hale gelmesi mümkündür. En sık yaptırılan işlemlerden bir tanesi de yanak estetiğidir. Son dönemde gözde olan yapılar arasında yanaklar ile çene bağlantısının üçgen bir şekil olması durumudur. Böylelikle daha küçük yaşta göstermek ve estetik açısından daha düzgün bir görüntü olduğu bilinmektedir.

Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki kişilerin yanak estetiği yaptırmak için uzman hekimlerin kapılarını çaldıklarını biliyoruz. Peki, bu estetik nasıl yapılmaktadır. Öncelikle bu operasyonda kesinlikle yüzün dış tarafında bir ize rastlanamaz. Çünkü yanağın iç kısmından yani ağız içinden hemen hemen bir santime yakın bir kesik atılarak buradan yanağın içinde fazla olan kısım itina ile alınmaktadır. Herhangi bir zorluğu bulunmayan bu işlem için lokal anestezi olması kâfidir. Ayrıca yarım saatlik bir süre zarfında tamamen bitirilmektedir. Bu operasyonu kesinlikle uzman bir hekim yapmalıdır. Aksi takdirde yanaklar arası eşitsizlikler ortaya çıkabilir. Ayrıca ağız içine atılacak dikişler olduğundan dolayı, dikişleri muntazam bir şekilde atması gerekmektedir. En çok bayanlar tercih etse de bu ameliyatı aslında birçok erkekte yaptırmaktadır. Aslında genel olarak bakıldığında orta yaş kişiler için yapıldığı bilinse de asıl başarılı sonucu genç yaştakilerde gözlemlenmektedir. Genç yaşta sadece genetik faktörlerden dolayı yanağı olduğundan iri kişiler, hem yaşının büyük görünmesine hem de daha stresli görünmelerini sağlar. Yapılacak yarım saatlik operasyon ile daha dinç bir görünüm elde etmektedirler.

Yanak estetiği olduktan sonra ağzın içinde dikişler olacağı için bir gün sadece sıvı gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle dikkat edilmesi gereken kural ise, ilk üç gün doktorunuzun verdiği gargarayı aksatmadan kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede sağlığa uygun bir ortam olacaktır dikiş çevresinde. Uzman doktorunuz tarafından verilecek ilaç ve tavsiyelere harfiyen uymanız gerekmektedir.