Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

YAĞ ENJEKSİYONU HAKKINDA

 

  1. Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Bazı durumlarda genel anestezi ile de yapılabilir. Vücudun fazla yağ doku bulunduran bölgelerinden liposuction yöntemi ile alınan yağlar işlenir ve enjekte edilecek kıvama geldikten sonra yapılması planlanan bölgelere enjekte edilir. Dolgun olmayan vücut dokularına yapılan yağ enjeksiyonu ile bölgenin daha dolgun ve genç görülmesi sağlanır. Cerrahi işlemler ile beraber de yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilir. Cerrahi operasyonlarla beraber yapılmadığı zamanlarda ise iz kalmaz. Kişi normal yaşantısına hemen dönebilir.

  1. Yağ Enjeksiyonu Hangi Problemlerin Çözümü İçin Hangi Bölgelere Yapılır?

Yağ enjeksiyonu vücutta estetik açıdan eksikliği olan tüm bölgelere uygulanabilir. Yüze, göğüslere, ellere, kalçalara kısaca dolgun olması istenilen her bölgeye uygulanabilir. Özellikle yüz bölgesinde gençleşme için yapılan yağ enjeksiyonu uygulaması göğüs estetiğinde meme büyütme ve meme dikleştirme için kullanılabilir. Dudakların daha dolgun olması için, elmacık kemiklerinde dolgunluk yaratmak için,  ya da alt çeneye şekil vermek için sıklıkla uygulanır. Kimi vücut dokularının deformitelerinde de sıklıkça uygulanmaktadır. Özellikle yara izlerinin tedavilerinde kullanılmaktadır. Travmalar sonucu oluşan çökük dokulara, selülitlere, deri sarkması olan kişilerde spor ile sıkılaşma sağlanamayan kişilerde yağ enjeksiyonu uygulanır. Vücudun fazla yağ doku bulunduran bölgelerinden liposuction yöntemi ile alınan yağlar işlenir ve enjekte edilecek kıvama geldikten sonra yapılması planlanan bölgelere enjekte edilir.

  1. Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılabilir?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak zayıflayan, yok olan yağ dokusundan kaynaklanan yüz çizgileri belirginleşen ve bundan rahatsızlık duyan kişiler, aynı zamanda çene yapısı normalden farklı olarak geride olan, yüz hatları basık olan ve aynaya baktığında görüntüsünden rahatsız olan kişilerin yüz hatlarının değiştirilmesi amacıyla yüze yağ enjeksiyonu işlemi;  uzman hekimler tarafından uygulanabilir. Yağ enjeksiyonu yapılması gereken kişilerin enjeksiyon yapılacak olan bölgelerinden beklentilerinin iyi belirlenmesi gerekir. Bunlara ek olarak göğüslerinde ve kalçalarında estetik açıdan istediği görüntüye ulaşamayan kişiler, yağ enjeksiyonu yaptırarak meme büyütme, meme dikleştirme, popo dikleştirme ve popo büyütme gibi amaçlarına ulaşabilirler. Esteteik kaygıları olan 18 yaşından büyük tüm bayan ve erkek hastalara bu işlem uygulanabilir.

  1. Yağ Enjeksiyonu Sonuçları Kalıcı Mıdır?

 

Yağ enjeksiyonunun yapıldığı alanlar diğer alanlara göre daha yumuşak, dolgun, tazelenmiş ve gençleşmiş bir görüntü verir. Cilt dokunuzda da olumlu bir yönde değişiklik hissedebilirsiniz. Yağ enjeksiyonun ile elde edilen sonuçların uzunluğu, yağ nakli sırasında uygulanan işlemlere ve iyileşme kalitesine bağlıdır. Mikro yağ enjeksiyonu ile vücudunuzdan alınan yağın büyük bir yüzdesi nakledildiği alanda beslenerek kalıcı olacaktır. İşlem başarılı bir şekilde tamamlandığında, enjekte edilen yağ gereken besin kaynağına ulaşacaktır. Bu yağ enjeksiyonu işleminde sonuçlar çoğunlukla kalıcıdır; ancak isteğe ya da ihtiyaca göre bazı alanlara rötüş gerekebilir.

  1. Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Nedir?

Yağ enjeksiyonu fiyatları işlemin yapıldığı bölgeye, işlemin zamanlamasına, operasyonun yapıldığı sağlık ve ya güzellik merkezlerine, işlemi gerçekleştiren doktora ve uygulamanın planlanmasına göre değişiklik gösterir. Sadece dudak dolgusu 100 – 500 türk lirası arasında değişebilir. Ciddi liposuction uygulanacak ve büyük bölgelere yağ enjeksiyonu yapılacak hastalarda işlem için daha fazla fiyat ödenebilir. Devlet hastanelerinde ise işlemler kimi, zaman ücretsiz olarak yapılmaktadır.