Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Vaser Liposuction Nedir ?

Sizin de sporla ya da diyetle yönetemediğiniz, yok edemediğiniz bölgesel fazlalıklarınız varsa ve amacınız zayıflamaktan ziyade şekle girmekse, tam olarak size göre üstelik de FDA onaylı bir yöntemden bahsetmek isteriz: Vaser liposuction…

Vaser liposuction, 3. kuşak ultrasound teknolojisini kullanarak ve de klasik liposuctiondan farklı olarak  sadece yağları vücuttan uzaklaştırmakla kalmayıp, aşağıda saydığımız konularda fark yaratan bir operasyondur:

  1. Vaser liposuction ile fazlalık olarak görülen bölgelerdeki yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır.
  2. Operasyon sırasında vücutta 3 boyutlu şekillendirme yapmak mümkün olmakta, fazlalık olan bölgeden alınan yağ dokusu mesela kaslı görünmesi talep edilen bölgelere enjekte edilerek bir heykeltraş misali vücut şekillendirme yapılabilir.
  3. Kadınların bitmek bilmeyen kabusu selülitler de aynı operasyonda Smooth özelliği ile tedavi edilebilmektedir.

Kısacası hekiminizle birlikte belirleyeceğiniz çoklu vücut bölgelerinin tek operasyonda hem fazla yağlarından arındırılması, hem istediğiniz diğer bölgelerin şekillendirilmesi ve hem de varsa selülit tedaviniz  aynı anda yapılabilmektedir.

Klasik liposuction bölgesel olarak biriken yağları uzaklaştırmaya ve beden ölçülerini küçültmeye yönelik yapılan bir girişimdir. Vaser liposuction ise 3. kuşak ultrasound teknolojisinin kullanıldığı vücut şekillendirme yöntemidir. Bu yöntemle fazla olan bölgelerdeki yağ dokusu alınarak gerekli bölgelere transfer edilir. Böylece doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturulur.

Vaser Liposuction vücudunuzda hangi bölgede yağlanma var ise kollar, sırt bölgesi,  bilek çevresi, bel, kalça, baldır, bacak önü veya arkası, diz bölgelerine uygulanabilir. Ayrıca ince kanüller sayesinde ise çene, boyun gibi narin ve ince bölgelere de uygulama imkanı sağlamaktadır.
Operasyon opere edilecek bölgelerin çokluğuna ve çeşidine göre 3-4 saat sürebilir. Çoklu bölgesel uygulamalarda genel anestezi hastaya ultra konfor sağlar.. Operayon sonrası hasta 1 gece hastanede kalabilir ve sonrasında ise sağlıkla taburcu edilir. Operasyon sonrası ödemler geçinceye kadar bölgesel korseler kullanılması hekiminiz tarafından önerilecektir. Maksimum 5 hafta içinde vücudunuz şekillenmiş olacaktır.