Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

UYLUK GERME AMELİYATI HAKKINDA

  1. Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatları farklı sebeplerle oluşan uyluk bölgesindeki şekil bozukluklarının en uygun şekilde cerrahi kesiler oluşturularak daha estetik bir görünüm sağlamayı amaçlar. Ciddi kilo kayıpları, derinin elastikli yapısını kaybetmesi, sarkma, gevşeme oluşması, doğumlar ve yaşlanma gibi sebepler uyluk bölgesinde çeşitli şekil bozukluklarına yol açar. Uylukta bulunan deformiteler bir sağlık problemi değildir ve çeşitli operasyon ya da yöntemlerle kolayca giderilebilir. Uyluk germe ameliyatları da bu yöntemlerden bir tanesidir.  Bu ameliyatlar uylukta bulunan fazla deri ve yağ dokusunun alınması ile gerçekleşir. Fazlalıklardan kurtulan bölgede uygun bir yara kapatma ve dikiş işlemi uygulanır ve derinin gerilmesini sağlar. Operasyon yapılmadan önce işlemin planı hastanın deri durumuna göre planlanır ve ameliyatın büyüklüğüne göre, doktor kararı ile birlikte genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılır. Operasyon yaklaşık olarak 3 – 4 saat kadar sürer. Ameliyat bitiminde dikişler dokunun içerisinden atılır, bu sayede iz kalması daha az hale gelir. Uyluk germe ameliyatları uyluk bölgesinde estetik kaygılar yaşayan ve sağlık açısından gerekli görülen kişilerde yapılır. Operasyon yapılacak kişinin anestezi sakıncası olmayan, ilaç tedavisi bulunmayan hamile olmayan ve ya emzirme döneminde bulunmayan kişiler olmalıdır. Bu şikayetleri bulunan tüm kadın ve erkekler bu operasyonu yaptırabilirler.

  1. Uyluk Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uyluk germe ameliyatları olan kişiler için dinlenme dönemi oldukça önemlidir. Ameliyat sonrasında 2 – 3 kez pansuman yapılır, 12 – 14 gün içerisinde dikişler alınır. İz ise zamanla geçer ve rengi ten rengi ile eşitlenir.  Ameliyat yapılan bölgenin yürüme oturma gibi aktivitelerini yerine getirmesi için yeterli süre dinlenme sağlanmalıdır. Ameliyat sonrası kişiler uzun ve hızlı tempolu yürüyüşlerden kaçınmalıdır. Ameliyat sonrasında ki ilk iki hafta için istirahat önem taşır. Kişiler bu sürede ani bacak germe hareketlerinden, hızlı tempo yürüyüşlerden kaçınmalıdır. Operasyon sonrası ağrıların oluşması normal bir durumdur. Bu ağrılar için ilk birkaç hafta ağrı kesici hap ve iğneler doktor önerisi ile beraber kullanılabilir. Ameliyatın yapılışına göre doktor tavsiyelerine uyulmalı ve bölgeye kan akımını hızlandırarak iyileşmenin daha çabuk gerçekleşmesi adına hafif egzersizler uygulanabilir. Bu cerrahi işlemin yapıldığı bölge damarlar ve sinirler yapısı bakımından hassas ve kritik bir bölgedir. Bundan dolayı iyileşmenin gerçekleşmesi için doktor tavsiyelerine uyulmalı 2 ay süre ile sıkı ve özel yapım taytlar kıyafetlerin altına giyilmelidir. İşlem yapılan bölgenin de temizliği oldukça önemlidir. Enfeksiyon açısından hijyen kurallarına uyularak bölgenin temiz kalması sağlanmalıdır.

  1. Uyluk Germe Ameliyatı Uyluk Estetiği İçin Kalıcı Çözüm Müdür?

Bu operasyon kalıcılık süresi diğer estetik yöntemlere göre daha fazladır. Operasyon sonrasında ciddi bir kilo alıp verme olayı yaşanırsa sarkma ve deformasyonlar tekrar edebilir. Kilo kaybının söz konusu olmadığı durumlarda yaşlanma etkisi ile beraber az miktarda da olsa tekrar edebilir. Fakat cerrahi operasyonlar sonunda bölge de her ne olursa olsun eskisi kadar kötü bir görüntü vermez.

  1. Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Ameliyat fiyatları genellikle işlemin yapılış planına, işlemin zamanına, doktora, uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşuna göre değişim gösterir. Devlet hastanelerinde ise bu operasyonlar ücretsiz yapılmaktadır.