Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Ultraformer III Fokuslu Ultrason

Non invasive estetik tedavi yöntemleri, invasive olanlara oranla alternatif olarak gelişme göstermekte ve gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir. Ağrı, komplikasyon ve iyileşme sürecinin olmaması, pratik olması ve kişinin günlük yaşantısını etkilememesi tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Ultraformer III fokuslu ultrason, bıçak altına yatmadan yüz germe ve gençleştirme imkanı veren, FDA onaylı bir cihazdır. İşlem cihazda bulunan ultrasound bir başlık ile cildin 3-4.5 mm altına odaklanıp kollajen ve elastin hücre üretiminin tetiklenmesi için sarkma önleyici ve sıkılaşma sağlayıcı bir metoda dayanır. Odaklanmış hedef bölgeye ses dalgaları gönderilir, elastikiyetini kaybetmiş doku kontrake olur, ısı hasarları yaratarak bağ dokusunun güçlenmesi sağlanır. Dokuya ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artmakta, kollajen ve elastin hücreleri uyarılır. Temel olarak bebeklerin anne karnındaki gelişimini izlemek amaçlı kullanılan ultrason sistemi, taşıyıcı dokulara odaklanıp ve cildin yukarı doğru çekilmesini sağlamaktadır.

Ultraformer III fokuslu ultrason,  cilt yüzeyini korurken radyofrekansın ulaşamadığı daha derin odaklanmış bölgelere, 65 dereceye kadar artan yan yana sıralı milimetrik atışlar halinde gönderilmektedir. Kontrollü ısı ile, kaz ayakları, çene, göz kapağı, yanak ve gıdı sarkmaları yüksek oranda başarı ile tedavi edilebilmektedir. Ameliyatsız, anestezi olmadan yüz germe işlemi olan ultrason metodunda, işlem süresi uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Göz çevresinde ortalama 20 dk. olup, tüm yüz ve boyun bölgesinde yapılan uygulamalarda ortalama 40 dk. sürmektedir. Rejenerasyon süresi tek bir seansın hemen ardından başlar, bir hafta sonrasında ciltte iyileşme ve rahatlama gözle görülür hale gelmektedir. Cilt tipime göre 3–6 ay sonunda tam sonuç elde edilmektedir. Tek seanslık ve etkili bir uygulama olmakla birlikte etkisi 1.5-2 yıl sürmektedir.

40-65 yaş aralıklı kişilerde, elasten ve kollajen hücre üretimi azaldığından yüz ve boyun bölgesindeki dokuda ciddi oranda sarkmalar görülmektedir. Ultraformer III fokuslu ultrason yöntemi bu yaş aralıklı kişilere uygulanmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce en çok dikkat edilmesi gereken durum, tam bir vücut analizinin yapılmasıdır. Vücudunda metal stent, elektronik cihaz bulunanlar hamileler çocuklar ve emzirme döneminde olanlar, otoimmun, diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, cildinde aktif ve iyileşmekte olan enfeksiynu, doku bozukluğu ve bulaşıcı herpes virüsü olanlar bu uygulamayı yaptırmamalı ya da doktor gözetiminde yaptırmalıdır.