Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Tıraşsız Saç Ekimi

Günümüz dünyasında erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonun başında saç ekimi gelmektedir. Artık saç traşı yapılmadan mevcut uzunluğu korunarak FUE saç ekimi operasyonu uygulanabilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde ön hat ve yanlarda favori birleşme alanında ki kavis bölgelerde (gulf area )açılmalarla başlar. Buna ek olarak tepe bölgesi açıklığı oluşur. Bu tip açıklıklarda saçların tamamını tıraş etmeye gerek duyulmamaktadır. Seyrelmenin ve açılmaların olduğu saçların aralarına uygun teknikle girilebilir ve tıraş yapılmadan FUE saç ekimi yapılabilmektedir.

Özellikle ense bölgesindeki saçlarının en az 3-4 cm uzun olan erkeklerde, sadece iki cmlık uygun alanlar tıraş edilerek uzun saçlarıyla tıraşlı bölgeyi kamufle edilir.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ VE TIRAŞLI SAÇ EKİMİ ARASINDAKI FARK NEDİR?

Tıraşsız saç ekimi hem erkeklerin ama özellikle bayanların tercih ettiği saç ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Ekim bölgesinin küçük olduğu, aralara saç ekiminin girilebileceği kadar seyreklik olduğu erkek ve kadınlarda tıraşsız FUE yapılması mümkündür.

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIK NASIL YAPILIR?
Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler,yeşil çay yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar sac ekimi operasyonunda da geçerlidir.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR

Ameliyat günü değerlendirmede gerekli analizler ve çizimler yapılır. Ameliyat lokal yada sedasyson anestezi altındada yapılır ve ortalama 5000 graftlik bir operasyon 4-6 saat sürer. Grfat sayısına bağlı olarak işlem süresi azalıp artabilir. İşem üç ana bölümden oluşur ilk bölümde mikkromotor kullanılarak kökler donor alandan(ense, göğüs veya sakal) toplanır, ikinci blümde köklerin yerleştirileceği yuvalar(kanalllar)açılır. Son bölümde özel solusyonda soğuk ortamda bekletilen kökler yeni yerien ekim işlemi ile aktarılır. Ameliyatta özel pansuman ila işlem sonlandırılır. Bandaj işlemden 2-3 gün sonraki ilk yıkama gününde çıkarılır. Genellikle işlem sonrası normal hayata dönüş 5 -7 gündür . Ameliyat sonrası özel şapka giydirilir. 4haftadan sonra saç telleri
dökülebilir ama sac kökleri cilt altında uyku periyoduna girer.6 haftadan sonra yeni saçlar çıkmaya başlar ve 1 yıla kadar bu süreç tamamlanır. 4 hafta boyunca yürüyüş dişinda spor yapılmamalıdır, özellikle tramva olmamasına dikkat edilmelidir. 6.haftanın sonunda spor aktiviteleri yapılabilir.

Sac Dökülmesinde Medikal Tedaviler

Finastreid ve minoksidil medikal tedavi olarak günümüzde kullanılabilen ilaçlar olmakla beraber, istenmeyene yan etkileri ve sürekli kullanılması gerekliliği mevcuttur.
Mesoterepi
Birçok vitamin mineral ve destekleyici faktörlerin bir arada yada ayrı ayrı olarak saçlı deriye enjeksiyonlar ile verilme işlemidir.