Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Terlemeye Çözüm Bulundu!

Terleme durumu insanların genel bir sorunu olarak karşımıza çıkar. Yaz aylarında elbette ki terleme sorunu meydana gelse de bu durum deodorant ve benzeri çeşitleri ile durdurulup azaltılabilir. Ancak bazı durumlarda aşırı terleme söz konusu olabilir. Bu durum aslında birçok kişi tarafından normal algılansa da aşırı terleme bir hastalıktır ve terleme tedavisi ile bu duruma çözüm getirebilir.

Terleme Tedavisinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

terleme tedavisinde son yıllarda birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri ise botoks tedavisidir. Birçok kişi gündelik hayatta ellerinin terlemesi, koltuk altının terlemesi sebebi ile sorun yaşamaktadır. Ellerde oluşan terleme selamlaşma vb. durumlarda kötü bir duruma sebep olurken kişinin öz güvenini de zedeleyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte aşırı koltuk altı terlemesi ile gömlek ve kıyafetlerde kötü bir görüntü oluşurken kişiler sürekli kıyafet değiştirmek zorunda kalmaktadır. Ancak teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte botoks terleme tedavisi geliştirilmiş ve özellikle koltuk altı terlemelerine çözüm sunulmuştur.

Bu yönteme baktığımızda botoks bölgede bir farklılık yaratmak için uygulanamamaktadır. Bölgede terlemeyi geliştiren uyarıları durdurmayı hedeflemektedir. Bölgeye enjekte edilen sıvı ile birlikte terlemeye sebep olan sinirler felç edilmektedir. Bu sayede uyarı sitemi tahribata uğradığı için bir terleme söz konusu olmaz. Ancak bu yöntem özelikle koltuk altına uygulanmaktadır. Diğer bölgelere uygulanması tercih edilmez. Ortalama seans aralığına baktığımızda 4 ay ile 6 ay arasında botoks tedavisi tamamlanmaktadır ve koltuk altı terleme sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Bununla birlikte fizik tedavi uzmanları da terleme konusunda tedavi gerçekleştirir. İyonto forez tedavisi olarak bilinen yöntem ile terleme sorununa çözüm getirilmiştir. Birçok fizik tedavi uzmanı bu noktada hizmet vermektedir.