Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Saç Ekimi (Sac Ekimi ve Tedavileri)

Tüm insanlar hayatları boyunca çeşitli sebeplerden dolayı farklı seviyelerde sac dökülmesi ile karşılaşmaktadırlar. Dökülmenin seviyesine bağlı olarak çeşitli alternatif tedaviler ile estetik ve genç bir görüntüye sahip olmak mümkün.

Erkeklerde ki saç dökülmesinin en sık neden ailevi geçiş gösteren testesteron kaynaklı saç dökülmesidir.(androjenik alopecia) Erkek tipi saç dökülmesine sebep olan hormon dihidrotestesteron (DHT) dur.

Kadınlarda ki saç dökülmesini sebepleri daha detaylı değerlendirilmesi gereken çeşitli hormonal ve ya metabolik sebeplerden kaynaklanabilir.

Saç dökülmesinin her iki cinste de diğer rastlanan ve araştırılması gereken sebepleri, tiroid hastalıkları, demir eksikliği, ilaçlar ve agresif yapılan diyetler, obezite cerrahisi, doğum gibi hızlı ve fazla kilo kayıplarına bağlı olabilir. Bununla birlikte sistemik veya dermatolojik hastalıklar geçici veya kalıcı saç dökülmesine neden olabilir. Bu hastalıklar, lupus, liken planoplaris ve alopesia areata olarak sayılabilir.
Saç dökülmesi sebep olacak diğer diş etmenleri de unutmamak gerekecektir yanlış uygun olmayan sac ve cilşt bakım ve temizleme materyalleri kullanılması, kirli hava- su, stres sayılabilir.

Neden Saç Ekimi ve Neden Okan Morkoç?

Zaman içerisinde normal olarak cildimizde ve sacımızda kayıplar ve yaşlılık etkileri ortaya çıkar. Saç dökülmesi, kişiyi daha yaşlı algılanmasına neden olur. Bu durum kişiye özgüven kaybı ve mutsuzluk verebilir. Bu negatif algı da bireyleri hayatın her alanında olumsuz etkiler. İşte tam da bu yüzden saç kayıpları medikal tedavilerle ile tedavi edilemiyorsa ve en etkin tedavisi sac ekimidir.

Bizim Kliniğimizde

2003 yılında tanımlanmış olan en son teknoloji ve teknik ()ve ekipmanların kullanıldığı saç köklerinin soğuk korumalı özel doku koruyucu solusyonlarının kullanıldığı ve PRP destekli FUE metodu ile sac ekimi yapılmaktadır. FUE Saç ekim OPERASYONUNDA geçtiğimiz yılLLAR içerisinde büyük ilerleme kaydedilmiş, mikro ve mini greft uygulamalar ile doğal ve estetik görünümü elde edildiği uygulamalar haline gelmiştir..

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır? FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Saç ekimi operasyonu başın arka bölümünden, (genelde ense bölgesi her iki kulak arası bölgeden ,ihtiyaç halinde göğüs ve sakal bölgesinden,) saç köklerinin tek tek alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit doku nakli operasyonudur.

FUE saç ekim yönteminde, mikromotor ile verici bölgeden tek tek alınırlar. Mikromotor uçlarında her sac telinde farklı olarak kullanılan çapları 0.7-1.1 mm çapında değişen mikro pançlar mevcuttur.
FUE saç ekiminin başarısı saç köklerinin zarar verilmeden, hızla ve sorunsuz alınabilmesidir. FUE saç ekimi 4-6 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir.
FUE saç ekimi ağrısızdır, iyileşme normal hayata dönüşü hızlıdır, kesi ve dikiş yoktur. Alım alanında gözle görülür bir iz kalmaz.


Kaş Ekimi
Sac ekimi işlemi ile aynı basamaklara sahip olmakla beraber ense bölgesinden kaş yapısına uygun özellikli sac kökleri tek tek seçilir. Milimetrik uygun paternde çizimler ve işaretlemeler yapılır. çok hassas ve uygun milimetrik slitler kullanırak detylı bir çalışma yapılır.

Sakal Bıyık Ekimi

Sac ekimi işlemi ile aynı basamaklara sahip olmakla beraber ense bölgesinden sakal yapısına uygun özellikli sac kökleri tek tek seçilir. Milimetrik uygun paternde çizimler ve işaretlemeler yapılır. Çok hassas ve uygun milimetrik slitler kullanılarak detaylı bir çalışma yapılır.

Yara İzi Kapatılması

Fue tekniği ile özellikle saclı deri ve yüz bölgesinde oluşan yara izleri(cerrahi ,travma veya yanık sonrası) kapatılabilir.