Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Saç PRP

PRP olarak adlandırılan madde platelet rich plasma bir diğer açıklaması ile zengin kan demektir. Bu madde kişinin saçında kullanıldığında saçı yeniler ve yeniden saçların güçlenmesini sağlar. PRP’ nin içerisinde büyüme faktörleri yer alır, bunun yanı sıra bol miktarda protein içermektedir. Hem ciltte hem de saçta kullanılabilmektedir. Cildin ve saçın canlanmasını aynı zamanda yenilenmesini sağlar. PRP uygulaması hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Saç dökülmesi durumunda, seyrelmelerde ve saç incelmesinde PRP uygulaması genellikle tercih edilen bir yöntemdir.

PRP saç tedavisinin süresine baktığımızda kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada seanslar 6 hafta kadar sürebilir. Toplam tedavi 2 ayı bulabilir. Saç tedavisi her seansta toplamda 20 dakika sürer. Ancak belirttiğimiz gibi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

PRP uygulamasına baktığımızda küçük iğneler ile müdahale gerçekleştirilmektedir. Belirlenen noktalara iğneler yardımı ile PRP verilir. Saç diplerine uygulanan bu yöntem sayesinde saç uyarılır. Bazı merkezlerde bu uygulama mikro iğneleme yöntemi ile yapılmaktadır. Mikro iğneleme tercih edilmiş ise PRP’ nin saç diplerine sürülmesi ile emilmesi beklenir. Uygulama sırasında herhangi bir narkoz ya da lokal anestezi uygulanmaz. Uygulama öncesi dezenfekte yapılır, ardından anestezik solüsyonlar uygulanır. Bu sayede acı hissedilmez.  Uygulama sonrasında hemen etki almak mümkün değildir. PRP uygulamasının ardından sonuçları görmek adına belirli bir süre beklemeniz gerekir. Ancak ortalama olarak 3. Seanstan sonra tedavi kendini göstermeye başlar.

PRP Saç Uygulamasında Bilinmesi Gerekenler

Saç uygulaması yapılmadan önce hazırlık süreci oldukça önemlidir. Bu işleme baktığımızda bir nevi kişinin kendi kanını ayrıştırılarak tekrar enjekte edilmesidir. Bu yöntem sırasında steril bir ortam ve uygulama yapmak büyük önem taşır.

PRP uygulamasında bilinmesi gerekenlere baktığımızda bu uygulamada en önemli durum kişiye bir kimyasal ya da yabancı maddenin enjekte edilmediğidir. Kişinin kendi vücudundan alınan kanın ayrıştırılması ile enjekte edilme durumudur. Uygulaması son derece kolay olup güvenilir bir yöntemdir. Uygulamanın yapıldığı alanda canlanma görülür, dökülme varsa durur ve yeniden saç çıkmaya başlar. Yeni kolejen oluşumunu desteklerken derinin yaşamsal alanda canlanmasına olanak sağlar. İlk uygulamada bir gerilme söz konusu olsa da kısa süre sonra bu hissiyat geçer.

PRP uygulaması yaptırmak isteyen kişilere öncelikle kan tahlili yapılmaktadır. Kan tahlili sonrası kişinin bu tedaviye uygun olup olmadığı saptanır. Ardından kişi eğer bu işlem için uygun ise uygulama aşamasına geçilir ve toplamda 20- 30 dakikalık bir işlem ile ilk seans tamamlanmış olur.

Hastaların birçoğu ilk seansın ardından sonuç alamadığı için umutsuzluğa kapılabilmektedir. Ancak yukarıda belirttiğimiz üzere PRP uygulamasında ilk seansta sonuç almak mümkün değildir. Enjekte sonrası saç diplerinin bunu kabul etmesi ve etki göstermesi zaman alabilen bir durumdur.  Bu sebeple ortalama olarak 3- 4 seans beklemeniz gerekmektedir. 3-4 seansın sonunda bir etki göremiyor iseniz bu durumu doktorunuz ile konuşabilir ve farklı bir tedaviye adım atabilirsiniz. Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor ki PRP uygulamasında sonuç alınamaması gibi bir durum söz konusu değildir. 100 kişinin 99’unda kesin sonuçlar görülmüştür.

PRP fiyatlandırmasına baktığımızda birçok merkezde farklı fiyatlandırmaları görebiliriz. Hastane ve özel kliniklerde fiyatlandırma farklı olabilmektedir. Yapılan işlem ve seanslara baktığımızda her seans ve her işlem fiyatı farklı olabilmektedir. Bu nedenle PRP yaptıracağınız merkezi seçtikten sonra saç durumunuza göre doktordan fiyat almanız daha sağlıklı ve doğru bir işlem olacaktır. Bu sayede net bir fiyat görebilirsiniz.