Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçlarında dökülme veya seyrelme gibi sorunları olan insanların günümüzde başvurdukları kesin çözüm saç ekimidir. Saç ekimi işlemi ilk yapıldığı zaman sonuç vermez deniliyordu ancak alınan sonuçlar bu konuşulanları tamamen tersine çevirdi. İşte bu yüzden saç ekimi işlemi günümüzde tek ve bir numaralı çözüm yöntemi haline gelmiştir. Piyasada çeşitli ürünlerde sizlere yardımcı olabilir ancak onların yardımı sizlere basit önlemler olarak yansıyacaktır. Saç ekimi işlemi basit ve her ortamda yapılacak bir şey değildir. Saç ekimi kesinlikle ameliyat ortamında yapılmalıdır. Yapılacak olan lokal ameliyatta dokunuşları ve sarsıntıları hissedebiliyor olacaksınız. Bölge uyuştuğunda ağrıyı hissetmeyeceksiniz. Ameliyatınız sizin için çok rahat geçeceği anlamına gelmektedir. Saç ekimi süresi greft sayısına göre değişmektedir. Çoğu zaman ise 3 ile 8 saat arası sürmektedir. Saç ekimi merkezleri saç dökülmesi sorunu ile yaşayan insanlarla dolup taşmaktadır. Bu nedenle her hastalık gibi bunada bir çözüm bulmak şarttır. Saç ekimi gibi bir çözüm varken seyrek saçlarla dolaşmak kimse istemez. Sizlerinde saç ile ilgili problemleriniz var ise yapabileceğiniz en iyi şey bir an önce bu işi en iyi şekilde yapan bir merkez bulmak ve direk muayene olmaktır.

Neden Saç Ekimi ve Neden Okan Morkoç?

Zaman içerisinde normal olarak cildimizde ve sacımızda kayıplar ve yaşlılık etkileri ortaya çıkar. Saç dökülmesi, kişiyi daha yaşlı algılanmasına neden olur. Bu durum kişiye  özgüven kaybı ve mutsuzluk verebilir. Bu negatif algı da bireyleri hayatın her alanında olumsuz etkiler. İşte tam da bu yüzden saç kayıpları medikal tedavilerle ile tedavi edilemiyorsa ve  en etkin tedavisi sac ekimidir.

Bizim Kliniğimizde

2003 yılında  tanımlanmış olan en son teknoloji ve  teknik ()ve ekipmanların kullanıldığı saç köklerinin soğuk korumalı özel doku koruyucu solusyonlarının kullanıldığı ve PRP destekli FUE metodu ile sac  ekimi yapılmaktadır. FUE Saç ekim OPERASYONUNDA  geçtiğimiz  yılLLAR içerisinde  büyük ilerleme kaydedilmiş, mikro ve mini greft uygulamalar ile doğal ve estetik görünümü elde edildiği   uygulamalar haline gelmiştir..