Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Saç Ekimi

Günümüzde büyük çoğunlukla erkekler arasında yaşanan estetik sıkıntıların başında saçlar gelmektedir. Kişi aynaya baktığında saçlarının seyreldiğini veya döküldüğünü fark ettiğinde büyük rahatsız duymaya başlayabilir. Dış görünüş özellikle kişinin kendine güveni açısından çok önemli bir durumdur. Bu yüzden saç dökümü veya seyrekliği yaşayan kişiler soluğu saç ekim merkezlerinde almaktadırlar. Saç ekimi ile ilgili merak ettikleri her konuyu uzman kişiler ile konuşarak saç ekimine karar vermektedirler.

Teknoloji ve tıpın ilerleyip gelişmesi ile birlikte hemen hemen her sektörde gelişme görüldüğü gibi saç sorunlarının tedavisi veya saç ekim uygulamaları konusunda da hatırı sayılır yenilikler gün yüzüne çıkmış durumdadır. Erkekler tarafından en sık yaptırılan uygulamalar arasında saç ekimi gelmektedir. Bu saç ekimi dosyasını kendi içinde üç sınıfa ayırmak daha doğru olacaktır. Öncelikle saç ekimi nedir tam olarak bunun bilinmesi gereklidir. Saç ekimi, yaşın büyümesi ile birlikte genetikte faktörlerin etkisi ile saçın dökülmesi durumudur. Bazen de bir hastalık veya kaza sonucu da saç kaybı yaşandığı bilinmektedir. Bu kişilerin rahatsızlıklarının giderilmesi için yani yeni sağlıklı görünen saçlara kavuşmaları için teknoloji ve tıbbın yardımı ile geliştirilmiş bir işlemdir. Tarihe bakılacak olunursa bin sekiz yüzlü yıllardan günümüze kadar hemen her dönemde erkeklerin bu işleme başvurdukları gözlemlenmiştir. Saç ekim işlemi diğer estetik işlemlere göre az ağrılı ve iyileşme süreci daha hızlı ilerleyen bir işlem olma özelliği taşımaktadır. Vücudun bazı yerlerinden özellikle kol, göğüs ve enseden alınan kuvvetli köklere sahip kılların, dökülmüş olan bölgelere nakli ile gerçekleşen bir işlemdir.

Saç ektirme işlemi kendi içinde iki şekilde olabilmektedir. FUT ve FUE şeklinde ikiye ayrılır. FUT adı ile anılan bu işlemde saçın alt kesimleri yani enseye doğru olan kısımdan uzun bir parça alınarak kökleri ayrılmış olan kılların saç ekimi yapılacak olan yere aktarılması ile gerçekleşen bir işlemdir. Fakat bu yöntem ile bazı hallerde his kaybı olmaktadır. Günümüzde yapılan uygulama FUE ‘dir. Bu sistemde kıl kökleri toplu değil teker teker alınarak nakil işlemi gerçekleşir. Bu işlemde lokal anestezi kullanılmaktadır.