Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Popo Estetiği

Estetik, çekici bir popo vucut hatlarını  ve bacakları arka ve yan görüntüde en önemli tamamlayıcı öğedir.  Ön arka bakışta yanlardan taşmayan,yan bakışta karın kavsi ile uyumlu olarak hafif dış ve yukarı kavisli popo görüntüsü ideal estetik popo olarak tanımlanabilir .

POPO ESTETİĞİ NEDİR? HEDEFLERİ NELERDİR?

Bu görüntüye ulaşmak için Fatshaping ile yağ fazlalıkları, eksiklikleri, asimetriler giderilerek şekillendirme yapılabilir.  Yeterince yağ dokusu olmayan durumlarda popo protezleriyle istenen popo şekline ulaşılabilmektedir. Cilt ve doku sarkması olan hastalarda ise karın germe işlemine benzer şekilde fazla ve sarkmış olan dokunun alınması amacıyla germe işlemi de yapılabilmektedir.Hastaların popo estetiği operasyonları ile alınan sonuclarının kalıcı olması için için kilolarına dikkat etmeleri ve düzenli spor  yapmaları önemlidir.

 

A-POPO PROTEZİ:

Popo protezi yapısı meme protez gibi slikon jel yapılıdır.İşlem diğer protez uygulamları ile benzer özelliklere sahiptir.

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIK DÖNEMİ NASILDIR?

Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar popo protezi operasyonlarında da geçerlidir.

Popo protezi operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 2 saat kadar sürmektedir.

POPO PROTEZİ AMELİYATI VE SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Hastanede çoğunluka 1 gün kalınmaktadır.Popo protezi uygulamalrından sonra vücüt hareketlerine oturma pozisyonu dışında engel olmaz. 10 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilir.Popo protezi çok ağrılı bir operasyon değildir,ilk 48 saat gerginlik ve hassasiyet olabilir.Ağrı kesiciler ile rahatlıkla üstesinden gelinebilir.Hastalar ameliyat sonrasında oturmada hafif bir güçlük çekebilirler.  İlk 4 hafta hastaların korse kullanmaları gerekir. Altıncı haftaya kadar ağır egzersiz, özellikle koşu yapılmamalıdır.Operasyon sonrası ödem çözülmesi ve protezin son şeklini alması 2-3 ayı bulmaktadır.

POPO PROTEZİ AMELİYATINDA İZLER NASILDIR?

Popo protezi iç çamaşırı içinde gizli kalacak şekilde orta hatta çok küçük bir  kesi yapılarak uygun plana (subfasiyal yada kas altına)  yerleştirilmektedir. Çoğunlukla izler zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir..

 

 

B-POPO GERME AMELİYATI

POPO GERME AMELİYATI NEDİR ?

Popo germe ameliyatı özellikle obezite operasyonları gibi çok fazla kilo verilmiş  ya da ileri yaş dolayısıyle  dokuları sarkmış  kişilerde uygulamaktayız. Karın germe amaliyatına benzer şekilde sarkmış olan  doku ve cilt çıkarılırak germe işlemi uygulanır.

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIK DÖNEMİ NASILDIR?

Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar popo germe operasyonlarında da geçerlidir.

POPO GERME AMELİYAT VE SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Popo germe operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 2-4 saat kadar sürmektedir. Hastanede çoğunluka 1 gün kalınmaktadır.Popo germe uygulamalrından sonra oturmma sırasında dikkat edilmelidir. 10 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilir.Popo germe çok ağrılı bir operasyon değildir.Ağrı kesiciler ile rahatlıkla üstesinden gelinebilir.Hastalar ameliyat sonrasında oturmada hafif bir güçlük çekebilirler.  Altıncı haftaya kadar ağır egzersiz, özellikle koşu yapılmamalıdır.

POPO GERME AMELİYATINDA İZLER NASILDIR?

Popo germe ameliyatında kesi  iç çamaşırı içinde gizli kalacak şekilde planlanmaktadır. Çoğunlukla izler zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir.