Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Popo Estetiği

Dolgun, güzel görünen ve giyilen kıyafeti güzel gösteren kalçalara sahip olmak bütün kadınların hayalidir. Diyet ve spor ikilisi ile ulaşılmaya çalışılan bu görüntü her zaman istenilen sonuca ulaşmaz. Popo kaslardan oluşan bir yapıya sahiptir. Spor yapmak elbette bu bölgenin şekillenmesi için önemlidir. Elbette sporla sonuç alınabilmesi için birçok faktörün bir araya gelmesi gerekir. Genetik yatkınlık, doğru sporu seçmek, beslenme sistemine dikkat etmek, bütün bunların ötesinde de sabır gerekir. Eğer sistemli bir şekilde çalışılmasına rağmen popoda bir değişim olmazsa o zaman devreye popo estetiği girer. Bu estetik ile birlikte poponun tam istenilen görünüme kavuşturulması mümkündür. Estetik uygulamanın fiziksel olduğu kadar psikolojik yönleri de bulunur.

Popo Estetiğinin Etkileri

Estetik uygulamaya geçmeden önce amaç belirlenir. Burada amaç tanımlaması poponun mevcut yapısı ve istenilen yapıdır. Popo küçültme, popo dikleştirme, popo büyütme ve biçimlendirme sistemlerini içerir. Operasyon şeklinin belirlenmesinde elde edilmek istenilen görüntü önemlidir. Estetik operasyonda en önemli olan kısım hastanın bu konuda kesin kararını vermiş olmasıdır. Kalça bölgesi insan bilinç altında doğurganlık ile doğrudan bağlantılıdır. Bu da seksapaliteyi doğrudan etkileyen bir sonuç oluşturur. Poposunun yapısını beğenmeyen kadınlar kendilerine olan öz güvenlerini de kaybedebilirler. İşlemler sonrası kalça bölgesi daha formda görünen kadınlar bu özgüven sorununu da aşarlar. Günümüzde estetik operasyonlar ile ilgili tabuların azalmaya başlamasıyla popo estetiğiyle ilgili uygulama yaptıran erkeklerin de sayısı artmaya başlamıştır.

Operasyon Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği sırasında kullanılan yöntemlere bakıldığında yağ enjeksiyonu, protez, popo kaldırma, liposuction uygulamalarının kullanıldığını görebiliriz.

Yağ enjeksiyonu vücudun diğer bölgelerinden, basenden, belden ve poponun alt veya dış tarafından alınan yağların popoyu şekillendirmek için kullanılmasıdır. Kişinin kendisinden alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek tekrar kişiye geri verilir. Operasyon sonrasında kişinin poposu istediği görünüme kavuşur. Kullanılan yağ kişinin kendi dokularından elde edildiği için vücudun kabul etmeme riski yoktur.

Protez uygulaması ise yağ enjeksiyonuna uygun olmayan kişilerde kullanılır. Silikon protezler popoya yerleştirilir, böylece poponun kalkık ve çıkık bir görünüme ulaşması sağlanır. Bu işlem sırasında kalça için özel olarak tasarlanmış protezler kullanılır. Ameliyat sırasında açılan kesik çok küçük olduğu için sonrasında ameliyat izi görünmez.

Kaldırma işlemi ise askılama olarak da bilinir. Cildin esnekliğini yitirdiği poponun yapısının bu nedenle bozulduğu durumlarda kullanılır. Deri askılama tekniği kullanılarak gerilir, cildin formu eski haline getirilir ve poponun görüntüsü düzeltilir.

Büyük popolarda ise yağ alma yöntemi kullanılabilir. Fazla yağlar gerekli  bölgelerden alınarak poponun şeklinin istenen forma kavuşması sağlanır. Gerekli görüldüğü takdirde bir ya da birkaç yöntem birlikte kullanılabilir. Burada asıl olan popoda oluşan deformasyonun boyutudur.

Popo Estetiği Sonrası

Estetik yaptırmak isteyenlerin kafasını en çık kurcalayan konuların başında ise operasyon sonrası ne hareket kabiliyetlerini ne zaman geri kazanacaklarıdır. Özellikle yoğun iş yaşamı olanlar için bu konu büyük bir önem arz eder. Operasyonlar çoğunlukla 1-1,5 saat arasında tamamlanır ve genel ya da lokal anestezi ile yapılır. Hastalar popo estetiği sonrası belirli bir süre özel bir korse kullanırlar. Ameliyatın ardından 2-10 gün içerisinde normal fiziksel aktivitelere başlanabilir. İlk hafta içinde gündelik yaşama dönülebilir. Bir ay sonrasında ise operasyonu yapan doktorun da önerisi ile spor faaliyetlerine dönülebilir. Operasyon ardından şişliklerin inmesi birkaç günü bulabilir. Burada endişe edilecek bir durum yoktur. Operasyonun başarısı ise her türlü cerrahi girişim gibi doktorun tecrübesine be bu alandaki bilgisine bağlıdır, bu da doktor seçiminin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar.