Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi

Plastik Rekonsrüktif vücutta ki şekil bozuklukları bunun yanı sıra doku organ kayıpları, işlev kayıpları gibi durumlarda uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Kişi hastalık sonucu, kaza sonrası, ameliyat sonrası tümörler, yanıklar, doğuştan ya da sonradan vücutta oluşan bozukluklar için Plastik Rekonsrüktif cerrahiye yönelmektedir. Vücutta doğuştan yahut sonradan görülen bozuklukları düzenlemeye yardımcıdır. Bir bakıma onarım, yenileme ve yeniden yapma işlemi olarak tıp dünyasında yer alman bir daldır.

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi ile Hangi Problemler Çözümlenebilir?

Plastik Rekonsrüktif cerrahisinde doku kayıpları noktasında onarım yapılmaktadır. Deride, saçlı deride, yüz bölgesinde bunun yanı sıra alın, yanak ve boyun bölgesinde doku kayıpları onarılabilir. Yaralanma durumunda kaş, göz kapağı onarımı yapılır. Göz çukuru ve elmacık kemiği problemlerine çözüm bulunur. Bunun yanı sıra kulak kepçesi onarılır, şekil bozuklukları düzeltilir. En çok uygulanan yöntem olarak dudak ve burun onarımları uygulanır. Burunda kırık, sonradan yamulma, doğuştan yamuk burun tedavisi gerçekleştirilir ve yenilenme uygulanır. Bununla birlikte hayvan ısırmalarında doku kaybı olması halinde yeni dokularla onarım sağlanır. Bunun yanı sıra kemik kırıkları, yanlış kaynama gibi problemlere Plastik Rekonsrüktif çözüm bulur. İyi ve kötü huylu tümör tedavilerinde, kurt ağız, tavşan dudak gibi doğumla birlikte görülen kusurların onarılmasında çözüm üretir. Bunun yanı sıra birçok ameliyatta yan rol oynamakta ve onarım aynı zamandan yenileme işlemlerinde hastalara ve hastalıklara çözüm üretmektedir.

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi ameliyatları hastalığa ve probleme bağlı olarak birçok farklılık taşıyabilmektedir. Bu noktada her durum için farklı bir tedavi ön görülür ve bu şekilde bir ameliyat gerçekleştirilir. Şöyle ki eğer kişide yüz şekil bozuklukları bulunuyor ise asimetrik bir ameliyat söz konusu olur. Yarık dudak, tavşan dudak sorununda estetik bir yöntem ile dudak düzeltilir ve yapıştırılır. Çene kapama sorunlarında ortognatik cerrahi devreye girer. Burun yamuklukları, kırıklarında burun içi çatı düzeltilir ve estetik bir operasyon gerçekleştirilir. Kısacası her hastalık durumu için farklı bir ameliyat uygulanır. Kimi ameliyatlarda lokal anestezi verilebilir, kiminde narkoz ile kişi uyutulabilir. Bu noktada asıl konu ameliyatın türü, rahatsızlığın nedenidir.

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Plastik Rekonsrüktif ameliyatları her zaman için öncesinde planlama yapılarak gerçekleştirilen ameliyatlardır. Hiçbir zaman o anki duruma bağlı olarak bir işlem yapılmaz. Her zaman planlama hazırdır. Bu noktada ameliyat öncesinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek ameliyatın seyri için aynı zamanda ameliyat sonrası dönem için büyük hatta bazen hayati önem taşır.

Eğer Plastik Rekonsrüktif cerrahisinde bir estetik düşünceniz var ise öncesinde cerrah ve anestezi uzmanı ile görüşme gerçekleştirmelisiniz. Doktorunuzu her zaman için doğru seçmekte önem vardır. İsteklerinizi ne kadar karşılıyor ve yapacağı işlem ne kadar gerçeğe yakın tüm bunlara ameliyat öncesinde dikkat etmelisiniz. Ameliyat öncesinde spor yapıyor iseniz buna ara vermelisiniz, vücudu halsiz düşürecek aktivitelerden uzak durmakta yarar vardır. Doktorun belirttiği ilaçlara ara vermeli, ameliyat öncesinden en az 15 gün öncesinden bırakılmalıdır. Bununla birlikte örnek ameliyatları takip edebilirsiniz. Bunlardan fikir edinebilir ameliyat öncesinde son kararınızı verebilirsiniz. Ameliyata hazır olduğunuz dönemi kendiniz belirlemeli ve öncesi sonrası dönem için kendinizi hazırlamalısınız.

Plastik Rekonsrüktif Cerrahi Fiyatları Nedir?

Her Plastik Rekonsrüktif ameliyatında farklı bir fiyatlandırma uygulaması yapılır. Bu noktada eğer burun estetik, düzeltme, kırık onarımı gibi bir ameliyat gerçekleştirilecek ise ortalama olarak 3.000 TL ile 7.000 TL arasında bir rakam ile karşılaşılabilir. Çene estetiği, duruş ile ilgili düzeltmeler 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Göğüs ameliyatları 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Yanak implantları 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Abdominoplasti 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişmektedir.