Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Mezoterapi

Cilt ve saçlar için uygulanan mezoterapisi tedavisi birçok açıdan faydalı sonuçlar veren bir uygulama yöntemidir. Giderek daha fazla kullanıldığı bilinen bu işlemlerde cilt için iğneli bir uygulama gerçekleşir ve sonra da iyileşme sağlanır. Hangi kişiler bu yüz mezoterapisinden faydalanabilir denildiğinde ise kullanım alanının epey geniş olduğu görülecektir. Cilt yağlanması, lekeler, yüzeysel kırışıklıklar, yara, yanık, sivilce, travmatik izler, solgun cilt renginin olması durumlarında mezoterapi uygulaması gerçekleştirilmektedir.  Bunun dışında yüz mezoterapisi tüm yüz noktalarına uygulanabilmektedir. Yani sadece boyun, dekolte bölgelerindeki pürüzlerde de uygulanabilmektedir. Örneğin boyun bölgesinde leke varsa cildin pürüzsüz hale gelmesi sağlanabilir.

Mezoterapi uygulamasının nasıl yapılacağına bakılırsa da mezoterapi iğneleri devreye girer. Yani başarılı şekilde sonuç alınabilmesi için uygulama adımlarına çok dikkat etmek gerekir. Hastalar acı çekmeden sınırlı şekilde uyuşturma yapılarak estetik olarak daha memnun kalacakları bir uygulamaya dâhil olabilmektedir. Yani doktor tarafından belirlenen prosedür doğrultusunda çok ince iğneler deri altına girmekte ve sorunlu yerlere mezoterapi ilacı enjeksiyonu yapmaktadır. Bu ilaç, ciltte sorunun çözülmesini sağlayacak olan ilaç, serum, vitamin, mineral ve yapı taşı gibi maddelerin uygun dozlarda karışımından oluşmaktadır.  Karışımın içeriğinin ne olacağı muayene sonucunda şekillenecektir. Bunun kimlere yapılacağı konusuna da dikkat etmek gerekir.  Yani kullanılacak içeriğin zarar vermemesi gerekir. Anne adayı olan kişilerde, yeni doğum yapan ve emzirme döneminde olan kişilerde, düzenli olarak ilaç kullanan kişilerde uygulama olmasında sakınca vardır. Yani gelişigüzel şekilde işlem olmaması son derece önemlidir. Eğer uzman olmayan kişilere bunu yaptırırsanız ciddi birtakım risklerle de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mezoterapi yaptırma zamanı açısından değerlendirme yapılırsa da etkisi geçtikten sonra bir süre geçince yenilenmesinde sakınca olmayacaktır. Yani uygulama zamanı açısından öncelikle birtakım kontrollerin olması gerekir. Sonra da problem tipi ve derecesi, uygunluk durumu için muayene gibi durumlar etkilidir. Ancak klinik seçimi için detaylı araştırma yapılması da epey önemlidir. Fiyat farkı olmaması ciddi bir gösterge olabilir. Yani mezoterapisi fiyatları için klinikler arasında uçurum varsa bu durumda daha genele uygun olan kliniği seçebilirsiniz.