Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Meme Küçültme

Göğüs küçültme, dikkatli bir değerlendirme ve hazırlık gerektiren çok ciddi bir işlemdir. Sadece kozmetik bir yöntem değil, gerçek bir operasyon işlemi olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, bilinçli olarak ve en aşırı durumlarda, sorun ağır fiziksel rahatsızlıklara neden olduğunda ve kompleksleri oluşturduklarında, bilinçli olarak bu yola başvurulmalıdır. Plastik cerrahi ile göğüs küçültme işlemleri başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu teknik, Meme Küçültme Ameliyatları “redüksiyon mammoplasti” olarak bilinir. 18 yaşından büyük kişilere ve ebeveynlerinden izni ile diğer kişilere yapılır. Ameliyat endikasyonları çoğunlukla kozmetik değil, fizyolojiktir. Nihai amacı memeyi vücudun diğer bölgeleriyle orantılı hale getirmektir. Bezlerin şekli müşterinin talebi üzerine seçilir.

 Meme küçültülmesinin cerrahi olarak istenildiği durumlar şunlardır:

  • Sırt ağrısı.
  • Omurganın eğriliği. Yanlış duruş ve omuzlar farklı seviyelerde rahatsız edici olabilir.
  • Göğüs asimetrisi. Böyle bir anomali ile ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkıyor ve çok hoş olmayan bir görünüm.
  • Meme bezlerinin glandüler dokusunun çoğalması. Bu görüntü jinekomasti olarak adlandırılır ve erkeklerde tipiktir.

Göğüs küçültme, meme bezlerindeki gereksiz dokuları keserek yapılır. Ameliyat donanımlı bir hastanede yapılır. Bu, neşter kullanılmasını gerektiren travmatik bir işlemdir. Bununla birlikte, hastanın anestezi altına alındığından uygulama aşamasında acı verici bir his yoktur.

Cerrahi müdahale miktarına bağlı olarak operasyon plastik cerrah gözetiminde yaklaşık 2 saat sürer. Sadece bir seferde göğsün boyutunu istenilen oranda düşürülmesi sağlanır. Burada bir kısıtlama yoktur. Hasta, ilk gün bir doktorun gözetiminde klinikte kalmalıdır. Rehabilitasyon süresi yaklaşık bir hafta alır.

 

Meme küçültme için şunlar kontrendikedir.

  • Kardiyovasküler hastalıklar.
  • Diabetes mellitus. Bu kısıtlama, kandaki şekerin artmasıyla yaraların çok yavaş iyileşmesinden kaynaklanmaktadır.
  • Tümör süreçleri. Özellikle meme bezlerinin fibromlarına sahip olanlarla ilgilidir.
  • Laktasyon süresi. Beslenmeden sonra, göğüs şeklini kazanması en az bir yıl alır.
  • Aybaşı. Menstruasyondan sonra en uygun zaman dilimi 10-20 gündür, çünkü o zaman göğüs normal şeklini alır.

Meme küçültme işlemine mammoplasti, liposuction ve abdominoplasti dahil edilebilir, bu nedenle genellikle birbiri ardına uygulanır.

 

Sonuç olarak, kişi istenen boyut ve şekle sahip düzgün bir göğüs elde eder. Bu fiziksel rahatsızlığı ortadan kaldırmaya ve estetik algılamasını geliştirmenize olanak tanır. Bu durumda, yalnızca bir işlem yeterlidir. Deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse, komplikasyonların olasılığı sıfıra indirilir. Ağrısızdır ve anestezi altında uygulanır. Sonunda, neredeyse görünmeyen dikişlerin olması da çok önemlidir.