Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Meme Büyütme

Kadınların emzirme ve kadınlığını simgelemek adına önem verdiklerin yerdir meme. Kadın fiziğinde en önem verilen yerlerdendir meme. Bu yüzden bazı durumlarda rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Özellikle kadınların özgüvenleri için gerekli olan şey düzgün bir meme olabilir. Özellikle memeleri küçük kadınlar bu durumdan oldukça mutsuzdurlar ve soluğu genellikle uzman hekimlerin yanında alırlar tabiri caizse. Böyle küçük meme olması durumlarında uygulanan ameliyata ise meme büyütme ameliyatı denilmektedir.

Meme büyütme nedir sorusunu açıklayalım öncelikle. Meme büyütme operasyonu halk arasında silikon implant diye bilinen protezlerin ya da yağ enjeksiyon işlemi ile küçük memesi olan kadınların memelerini istediği ve vücuduna uygun bir orana getirilme işlemidir. Bu ameliyat sadece iki memesi de küçük olan kadınlarda uygulanan bir operasyon değildir. Aynı zamanda bu operasyonu biri diğerinden daha küçük olan memeye de uygulamak mümkündür. Bu tarz durumlar genetik olabileceği gibi bazen de tekli gelişim gibi durumlarda söz konusu olabilir. Özellikle bu durum hamilelik sonrası oluşan kilo kayıpları durumlarında sıkça gözlemlenmektedir. Böylelikle meme içi dokusu boyutunu kaybedebilir. Bu gibi durumlarda kişiler eski hallerine dönmeyi yani dolgun, daha diri ve büyük memeleri olsun isteyebilirler. Bunun için meme büyütme operasyonuna ihtiyaç vardır. Meme büyütme operasyonu bazı durumlarda yapılır. Vücuduna göre memelerin orantısız bir şekilde küçük olması durumunda bu orantıyı sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Hamilelik sonrası göğüsteki büyüklük kilo kaybı ile gidebilir. Simetrisi bozuk memelerde yapılması uygundur. İki memenin de birbiri ile aynı büyüklükte olması için uygulanabilmektedir. Bazı rahatsızlıklardan dolayı kaybedilen memeyi yeniden yapılandırmak için bu ameliyattan faydalanılmaktadır. Daha önceden yapılmış olan meme büyütme operasyon unda kullanılmış olan protezlerin yenilenmesi ve memede yarattı veya yaratacağı sıkıntıları engellemek için meme büyütme ameliyatları yapılmaktadır.

Silikon meme tercih edilecekse bunlarında kendi aralarında birkaç tane çeşidi bulunmaktadır. Şekilleri, içerdiği maddeler açısından ve dokularının yapıları bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Vücudun şekline göre kişiye ister yuvarlak, isterse de damla şeklinde olan silikonları tercih etmek mümkündür. Bu seçimleri doktor ile birlikte kararlaştırıp, öyle meme büyütme ameliyatı olmak gerekmektedir.