Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Meme Büyütme

Kadınların fiziğinde en çok dikkat ettiği bölgedir. Güzelliğin en belirgin özelliğidir. Kadınlar bu durumdan rahatsız olduğu zaman meme büyütme operasyonu yaptırarak, istediği sonuçlara ulaşabilir. Göğüs büyütme işlemi protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğse sahip kadınların istenilen boya getirilmesi için yapılan işlemdir. Özellikle gebelik sonrasında, sık kilo alıp vermeye bağlı olarak göğüs bir süre sonra hacmini kaybedebilir. Olması gerekenden daha küçük bir görüntüye sahip olabilir. Bu gibi durumlarda daha dolgun görünmesi için estetik olarak daha büyük göğüsler elde etmek mümkün. Birçok doktor bu işlemi gerek kendi muayenesinde gerekse hastaneler de yapmaktadır. Kısa sürede yapılan bu işlem rutin işlerinizi de aksatmaz.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen her kadın sağlık sorunu yok ise bu işlemi yaptırabilir. Vücut hatlarında bulunan orantısızlığı ve göğüslerini gerekli işlemler yapılarak düzeltebilir. Meme hacminin kayması rahatsız edici bir durumdur. Daha önce yapılan bu işlemde eğer göğse takılan implant kaydıysa bile şekil bozukluğuna sebebiyet verebilir. Bu durumda tekrar ameliyat olmanız gerekir.

Ameliyat olmaktan kaçınan ve yara izi kalsın istemeyen kişiler için ise bir yöntem olan yağ enjeksiyonu, dikişe gerek kalmadan ve anestezisiz yapılan bu işlem kişide bulunan yağlarla meme büyütme işlemini yapar. Göğüslere uygulanan yap enjeksiyonu silikona göre daha çok uygulanan bir işlemdir. Uygulanan diğer bir yöntem ise ameliyat işlemidir. Meme dokusu altına yerleştirilen protezlerle hacim daha fazla arttırılır. Hastanede yapılan bu işlem anestezi verilerek yapılır. Protezler genelde kas önüne veya arka kısmına yerleştirilir. Göğüs yapısına göre doktor bu durumu ayarlamaktadır. Bu ameliyat için çeşitli implant seçimleri de vardır. Damla protezlerler dikey çapta olup, yatay çapa göre daha uzunlardır. Damlaya benzer şekilde olup, göğüslere daha doğal bir görüntü verirler. Ancak zamanla takılan damla protezler düşer ve daha düşük bir görüntüye sahip olmanıza sebep olur. Yuvarlak protezler ise yatay ve dikey olarak çapları eşittir. Zaman içerisinde uyum sağlayarak doğal bir görünüm sağlar. Silikon protezler, içinde jel bulunan sızıntı yapmayan ve akıntıya karşı korumalı olan malzemelerdir. Sağlık sorunu yaşanmaz ise ömür boyu kullanım için uygundur.

Ameliyat Sonrası

Meme büyütme işlemi yapıldıktan sonra kişi, anestezi aldığı için birkaç saat içerisinde kendine gelebilir ve yürümeye başlayabilirsiniz. Genelde hastaneler 1 gün yatış verirler. Bir hafta sonra ise dikişler alınmış olur. Ameliyat olduktan sonra hareket alanınız biraz daralır. Kolunuzu kaldırırken hafif hafif ağrı hissetmeniz mümkün. Doktorunuzdan bu konuda bilgileri alarak dikkat etmenizde fayda var.

Ameliyat işlemi bittikten genellikle bu işlemler tekrar edilmez. Ancak yapılan işleme göre bazı kullanılan malzemeler zamanda içerisinde göğüslerin düşmesine sebep olmaktadır. Seçeceğiniz malzeme mutlaka uzun ömürlü olması gerekir. Göğüs büyütme işlemlerinde kullanılan silikon implantlar, kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yapılan silikon hasta tarafından herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa kullanıma devam edilebilir. Gelişen teknoloji sayesinde kullanımlar genellikle ömür boyu olabiliyor. En önemli konu ise, bu işlemi yaptıran kişinin bu durumdan memnun olup olmadığıdır. Silikon sağlam duruyor ise hasta gayet sağlıklıdır. Yapılan spora ve hareketliliğe göre, sorunlar zaman içerisinde kendini gösterir. Bu durumlarda gerekli müdahaleler yapılarak, hastanın problemi kısa süre içerisinde çözülür. Alanında uzmanlaşmış kişilerden bu gibi hizmetleri almanız daha doğru olacaktır. Gerekli fiyat teklifini de alarak, karşılaştırma yaparak karar verebilirsiniz. Güvenilir ve bilinen bir hastane olmasına dikkat edin.