Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Medikal Cilt Bakımı

Yaşlanma ve beraberinde gelen kırışıklıklar genetik olarak geçiş gösteren özellikler olup, yaşın ilerlemesiyle birlikte görülmeye başlamaktadır. Ancak bilindiği gibi genetik materyalde kayıtlı olan bilgiler çevresel şartlar geçerli ise baskınlık göstermektedir. İşte bu sebeple doğal olarak yaşamın insana getirdiği bu yorulmuşluğun bedelinin ciltlerde özellikle yüzde hissedilmemesi bizim elimizde… Medikal cilt bakımı yaşlılığa meydan okumak için yapılması gereken birçok disiplini içerisinde barındıran bir uygulamadır. Gözenekler temizlenmesi ve içleri açıldığı için sivilce ve siyah nokta gibi problemler oluşmasına engel olucu bir rol oynar ve böylece cildin karşılayamadığı oksijen sağlanır. Cilde ferah ve taze bir görünüm veren medikal cilt bakımıyla lenf drenajı ve tonsinler ciltten uzaklaştırılmaktadır. Ciltteki siyah noktaların temizlendiği medikal bakımda cilde yumuşatıcı ve ferahlatıcı maskeler uygulanarak kadifemsi bir doku elde edilir.

Cilt bakımı ve peeling

Bireylerin günlük hayatta dış ortamlarda en azından havayla temasında bile ciltlerinin yapısında yıpranmalar ve gözeneklerinde tıkanmalar meydana gelir. Cilt bakımı ve peeling işlemleri ise cildin yıpranmaya karşı olan risklere dayanıklı olabilmesi için yapılan ek takviyeler olarak nitelendirilebilir.

Hiyaluranik asit ve anti aging bakım

Canlılığın temeli sudur. Doğal olarak cildimiz dediğimiz epidermis dokusu vücudumuzun her bir köşesine örten hücrelerle doludur. Hücreler canlıdır. Hiyaluranik asit ve anti aging bakım kimyasal açıdan su toplayıcı özelliğe sahip olduğundan ötürü cilde uygulanan özel hiyoluranik asit içeren serumlar aracılığıyla epidermisin içerisine bu mucizenin nüfus etmesine dayanan ve sonuçta cildin su açısından doyurulmasıyla parlak ve taze görünmesini sağlayan bakımdır.

C vitamini anti aging bakım

C vitamini cildin yenilenmesinde doğal yollardan kollajen ekleyen role sahiptir. Anti aging bakım ise aslında kozmetik açıdan cildin desteklenmesini sağlayan özel içeriklerle hazırlanmış serumlardır. İşte bu serumların içeriği bakımından c vitamini yönünden zengin değer taşıması ve bakımda bu materyalin kullanılmasına c vitamini anti aging bakım denilmektedir.

Akne tedavisi

Akne (sivilce) yüz, boyun, göğüs, sırt, omuz ve üst kollarda görülen, yağ kanallarını tutan bir hastalık olup, skar denilen izlerin kalmasına neden olan irritasyonlu hastalıktır. Yağsız nemlendiriciler kullanarak güneş enerjisinden koruma altına alınmış cildin, içi irin dolu içeriğinin temizlenmesinin ardından bakımlarının yapılarak iyileşmenin sağlanmasına akne tedavisi denilmektedir.

Pürüvik asit ve salisik asit kimyasal peeling

Kimyasal solüsyonları uygulanmasıyla derinin yenilenmesini sağlayan isleme kimyasal peeling denilmekte olup, bu işlem pürüvik asit ve salisik asit içeriğiyle hazırlanmış solüsyonları cilde uygulanmasıyla yapılan ölü hücrelerden arındırma ve yenileme işlemine pürivik asit ve salisik asit kimyasal peeling denilmektedir.

Kimyasal peeling ve oxygeneo ile leke tedavisi

İçeriği yönünden hazırlanmış olan kimyasal solüsyonları deri altında biriken melatonin hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak cildin gençleşmesini sağlamaktadır. Bu olay kimyasal olup, oxygeneo’yla leke tedavisi takviyesi yapıldığında cilt oksijen ihtiyacı yönünden desteklenmiş olur. Buna kimyasal peeling ve oxygeneo ile leke tedavisi denilmektedir.

Radyofrekans

Radyofrekans dalgalarından yararlanarak deri altındaki yağ hücrelerinin parçalanma eğilimlerini artırmaya dayanan bu yöntem, kollejen oluşumunu da teşvik edici rolde olup, gençleşmeyi sağlamaktadır.

Oksijen terapisi

Kırışıklık, akne, cilt lekesi, pigmentasyon ve skarlar için kullanılan oksijen terapisi, cildin doğal oksijenle karşılaştırılmasına denilmektedir.

Oxygeneo yeni nesil cilt gençleştirme teknolojisi vücut bakımı

tıpkı kaplıca sularının incan vücudunda oluşturduğu mineral ve oksijen zenginliğini sağladığı gibi cildi üç boyutlu yönde destekleyen bakımdır. Ölü hücreler bir taraftan temizlenirken bir taraftan da yeni hücreler oluşur ve beslenir.