Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Magic Eyes Göz Çevresi

Göz çevresi en hızlı yaşlılık belirtilerinin olduğu bölümdür. Bunun nedeni ince bir deri olması ve bu hassasiyetin de direnç zayıflamasına neden olmasıdır. Yani derinin dış etkenlere karşı direnci ne kadar zayıf olursa kırışık görüntü de bu kadar fazla olur. Bu nedenle etkili bir direnç geliştirici ya tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Magic Eyes Göz Çevresi Rf bu noktada son dönemlerde en etkili uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Mikro iğneli fraksiyonel radyo-frekans yöntemi olarak uygulanan bu teknoloji ile gözaltı ve çevresi için ideal çözümler bulmak mümkündür.  Geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan bu uygulamada küçük iğnelerden oluşan bir başlık yer almaktadır. Bu bağlık da bir radyo-frekans ünitesine bağlanmış şekildedir. İğne deri tabakanın altına girer, radyo-frekans enerjisi de buraya iletilerek sağlıklı bir yapı oluşması için zemin yaratılır.  Enerji ile dokuların ısınması bu noktada kritik bir konudur. Yani bu durum hasarlı kolajenlerin onarılmasında etkili olacaktır. Daha parlak ve gergin bir göz çevresi oluşur, bu da görüntü olarak sizi daha iyi hissettirir.

Göz çevresi için rf uygulaması etki mekanizması bakımından cihazın iğneli başlığının cilde teması ile gündeme gelir. Mikro iğneler, cilt içine ani giriş yapar ve bunların uzunlukları değişebilir. Genellikle 0,5 ve 2 mm arasında değişim olabilmektedir. Cilt altında iyileştirmeyi hedefleyen bu yöntemle mikro iğneler fraksiyonel mikro delikler aracılığıyla potansiyel termal sayesinde de cilt tabakasına bir zarar vermeden cilt onarımı sağlar.  İğnelerin radyofrekans enerjisi ile doğrudan dermiş tabaka içerisinde aktarılması sonrasında kollajen lif yapısı içerisinde parçalanma meydana gelir. Yeniden organize olan lif yapısı bu şekilde kasılma ve toparlanma sağlamaktadır. Hücreler uyarıldıkça yeni kollajen üretimi de başlamış olur.

Göz çevresi için iğneli radyo-frekans uygulaması teknik uygulama detayları bakımından bir değerlendirme olursa, ağrının en aza indirilmesi için krem ve anestezi yapılması söz konusudur.  Uygun dozların belirlenmesi sağlanır ve 30 dakika kadar işlem bitiminde ilk 6 saate kadar kızarıklık sorunu olması normaldir. Daha sonraki aşamalarda minik kabuklanmalar olabilir. Bunlar kendiliğinden geçer. Cilt yapısının yenilendiğinin göstergesidir.