Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Lazer Lipoliz

Fazla kilolara sahip olma sorunu içinde bulunduğumuz dönemde sıkça karşılaşılan problemlerdir. Özelliklede bölgesel olarak verilemeyen kilo problemleriyse en başta gelen sorunlardandır. Bireyler ne yaparlarsa yapsınlar bazı kötü yağ kitlelerinden kurtulmada çaresiz kalmakta… Buna rağmen seçenekleri değerlendirmekteyse kararlılar… Kilo problemi olanlarda uygulama sonrasında incelme başarı oranı yüksek olan yöntemlerden birisiyse lazer lipoliz… Peki, lazer lipoliz nedir? Lazer lipoliz bilinen yağ aldırma yönteminde olduğu gibi yağların bulunduğu bölgelere uygulanan lazer sonucunda parçalanması ve oluşan erimiş yağın metabolizmanın kendi marifetine bırakılarak sıvı halinde atılması amaçlanan işleme denilmektedir.

Lazer lipoliz hangi bölgelere uygulanır?

Lazer enerjisi kullanarak vücuttan atlamayan yağ kitlelerinin parçalanmasına ve vücut tarafından metabolik düzenle dışarı atılmasına lazer lipoliz denilmektedir. Yenilikçi bir yaklaşım olan lazer lipolizin hangi bölgelere uygulandığıysa bu konuda sorun yaşayanlar için soru işareti… İşlem sonrasında iyileşme zamanı olmayan ve sosyal hayata hemen dönülebilen lazer lipoliz, cinsel bölgenin üstünde birikmiş kabarık yağlı bölgelere, basenlere, kalçaya, diz etrafına ve içlerine, üst kollara, yanaklara, boyuna ve bacak içindeki gevşek ve sarkık bölgelere, uygulanabilmektedir. Yüz, sırt ve sutyen askısı bölgelerine uygulanamayan lazer lipoliz, klasik liposuctiona göre estetik açıdan daha avantajlıdır.

Lazer lipoliz sonrasında günlük hayata dönüş

Lazer lipoliz sorunlu bölgelerdeki yağ kitlelerini lazerle parçalayarak sıvı olarak dışarı atılmasına dayanan, bir seansta uygulanabilen, minimal invazifti olan, lokal anesteziyle uygulanabilen, kesi, iz ya da şekil bozukluğu oluşturma riski bulunmayan estetik işlemdir. Kanama ve morarma gibi komplikasyonları bulunmayan lazer lipoliz sonrasında günlük hayata dönüş için kapsamlı bir süreç gerekmemektedir. İyileşme süresi bakımından hastaların sosyal aktivitelerini ve çalışma hayatlarını neredeyse hiç etkilemeyen bu operasyonlarda hastanede yatış süresi şehir içinde olanlar için işlemle aynı gün olurken, şehir dışından gelenler içinse üç gün kadardır. Hasta ortalama bir haftalık sürede normal yaşamına dönebilmektedir. Lazer lipoliz işlemi sonrasında hastanın tam anlamıyla sonuç alabilmesi için ilk yarıda sabırlı olması gerekmektedir.

Klasik liposuctionda durum nasıldır?

Klasik liposuction lazer teknolojisinden yararlanılarak sorunlu yağların birikmiş olduğu bölgelerdeki yağ dokunun parçalanarak yağın vakumla dışarı alınmasına denilmektedir. bu işlem sırasında kişinin vücudundan parçalanmayla aynı anda vakumlama yoluyla yağ alınmasından ötürü cilt yüzeyinde görüntüsel problemler oluşabilmektedir. Bu problemlerden bazıları deride sarkma, portakal kabuğu görünümü, morarma gibi problemler olabilmektedir. lazer lipoliz işleminde yağın vücut dışına atılmasında vücudun kendi yetenekleriyle vücut saati baz alındığından klasik liposuctionda durumun nasıl olduğuyla ilgili olarak smartlipoya göre dezavantajın daha çok olduğu söylenebilir.

Lazerle yağ alındıktan sonra cildin sıkılaşması

Uzun süreli kompresyon bandajlarına ve korseye ihtiyaç duyulmayan tedavi sürecine sahip olan lazer lipoliz, diğer adıyla smartlipo, mekanik travma oluşturmadan istenmeyen yağlı dokunun parçalanması ve oluşan erimiş yağın lenfatik sistemle emilmesinin tetiklenmesi işlemleri sonucunda kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Uygulanan operasyonlarda epidermisteki fibroblastlar yani ana bağ doku hücreleri de uyarıldığından ötürü, sürece yapıldığında işlem sonrası ciltte sarkmalar oluşmadan bölge tamir edilir. Tek bir seansta tedavi girişimi bulunan lazer lipolizde işlem sonrasında bandaj uygulanması gibi bir süreç bulunmamaktadır. Lazer lipoliz sonrasında operasyonu takip eden gün, beklenen sonucun yarısı görülmektedir. Sonrasındaki dönemde oluşacak yağ atılımı kişinin metabolizmasına bağlı olarak değişmek üzere en fazla iki ay içerisinde gerçekleşmektedir. Yağın atılımı açısından vücutta ani boşalma olmadığından ötürü cildin sıkılaşması açısından fibroblastlara zaman tanınır ve estetik görüntüye tam anlamıyla kavuşulur.