Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

KOLAJEN AŞISI

Ciltte meydana gelen çöküntüleri gidermek ve düzleştirmek için deri altında enjekte edilen dolgular, bu sorunun giderilmesi amacı ile başvurulan tedavi yöntemlerinin en yaygınıdır. Dermal dolgu enjeksiyonlarından en çok tercih edileni de kolajen dolgu enjeksiyonlarıdır.
KOLAJEN AŞISI NASIL YAPILIR?

Gerçekleştirilen bu tedavide kolajen proteini, yıpranmış ve artık yaşlı bir görünüme sahip olan cildin görünümü ve dokusunu güzelleştirmek için bir iğne kullanılarak deri altına enjekte edilir. Kolajenin tercih edenler için en avantajlı tarafı uzun zamandır bu amaçla dünyanın pek çok ülkesinde uygulanıyor oluşu ve bu sebeple sonuçlarının ve güvenli kullanımının oldukça iyi bilinmesidir. Bu güvenirliğinin yanında kolajen diğer dolgulara nazaran daha düşük fiyatlara yapılır ve uygulaması çok daha kolaydır, dudak tedavisi haricinde anesteziye gerek dahi duyulmaz.  Deriye enjekte edilerek gençleştirmeye yarayan kolajen tamamen doğal bir proteindir, uygulaması oldukça güvenlidir. Şu ana kadar bilinen ve şikayet edilen tek yan etkisi kolajene alerjik olma ihtimalidir. Bu sebeple tedaviyi almadan önce alerji testi mutlaka olunmalı.

 

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Kolajen enjeksiyonları pek çok sebeple kullanılabilir ve bu sebeplerden en bilineni kırışıklık ve yara izlerini doldurma suretiyle daha az görünür hale sokmaktır. Bazen kişiler kolajeni daha genç ve dolgun gözükmesi için dudaklarına uygulatırlar. Fakat kolajenden edinilen bütün faydalar geçicidir çünkü deri altındaki kolejen er ya da geç vücut tarafından emilerek bitirilir. Etkisi 90 gün ila 11 ay sürse de esas olarak kişinin deri özellikleri ile alakalıdır süresi.
Kolajen tedavisi uygulandıktan sonra cildiniz talep edilenden fazla dolgun görünebilir. Vücut, enjekte edilen kolajenin neredeyse yarısından fazlasını tedavi olduğunuz ilk gün emer ve diğer yarısını dolgu olarak bırakır. Tedaviden sonraki günlerde geriye kalan kolajen yavaş yavaş doğru bölgelere doğru harekete geçer ve sonuçlar zamanla daha da güzelleşecektir. Tedaviden sonraki 1-2 gün boyunca cildiniz kızarık ve şişik meydana geleceği  için randevularınızı erteleyebilirsiniz