Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Kol Germe Ameliyatı

Özelliklede yaz aylarında sıkıntı yaşanılan estetik sorunlardan birisi kolda bulunan sarkmalardır. Kol germe ameliyatıyla giderilebilen bu estetik sorun yarasa şeklindeki kol görünümünden bireyleri kurtarabilmektedir. Sarkmanın meydana geldiği yer femur kemiğinin üstünü örten ve kol bölümü olarak adlandırılan bölgenin iç yanlarıdır. Kısa kollu kıyafet girildiğinde problem durumu kendisini daha çok belirginleştirir. Kişileri rahatsız eden kol sarkma sıkıntılarının brachiplasti denilen operasyonlarla gergin ve güzel bir görünüme kavuşabilmektedir. Kol sarması olarak bilinen arkadan bakıldığında iki kolun yana açık olduğu pozisyonda yarasa kanadı görünüm olarak ifade edilen olgu anlaşılmalıdır. Bu yarasa kanadı görüntünün nedeni olarak öncelikle yaşın ilerlemesi belirtilebilir. Bunun dışında kolda bulunan gevşeklik ve sarkmaların nedeni aşırı kilo alıp, aşırı kilo verme gibi durumlar belirtilebilir. Kol estetiği giyimlerle birlikte birleştiğinde güzelliği oluşturan önemli bir detaydır. Bu nedenle de kol sarkma ve gevşeme problemleri psikolojik açıdan bireyleri rahatsız eder ve kendisini saklanmasına ve kısıtlamasına yol açar.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanın sağlık değerlendirmeleri sonucunda uygunluğuna ve uygulanacak olan germe ameliyatı yönteminin tipine uygun olarak hastalara lokal ya da genel anestezi verilerek cerrahi işlemler gerçekleştirilmektedir. Kol germe ameliyatının anestezi boyutu dışında nasıl yapıldığı ile ilgili olarak enine ve boyuna olmak üzere iki boyutlu işlemlerin yapıldığı bilinmelidir. Çok ağır sarkma sorunlarının giderilebilmesi için enine ve boyuna kesilerle opere etmek kaçınılmaz bir durum olup, bu hastalarda boyuna açılan ve alınan deriden dolayı dururlar görülebilir. Operasyonda enine açılan kesiler koltuk altı bölgesine doğru işlem gerçekleştirilerek yapılır. Boyuna işlemlerde ise daha çok içe bakan tarafa kesiler uygulanarak cerrahi gerçekleştirilir. Kol germe ameliyatlarında kol bölgesinde sorun yaratan kas gerginleştirilir ve aynı zamanda deride bulunan fazlalık vücut dışına alınır.

Kol germe ameliyatı sonrasında nasıl bir görüntü oluşur?

Görüntü itibariyle yapılan işlemin amacı kolda estetik güzelliği yakalamaktır. Hastanın rahatsız olduğu kol sarması yaşanan bölge plastik ve estetik cerrahi tarafından onarılır ve koltuk altına ve kolun alt kısmına toplanan dikişlerle kapatılır. İlk etapta kişilerin kol germe ameliyat sonrasında nasıl bir görüntü oluşacağına ait beklentileri tam olarak hissedilmez. Ameliyat sonrasında hastaların kollarına uygulanan bandajlarla bölgeye bası uygulanır ve derinin iyileşme süreci desteklenir. Tüm bunlara rağmen operasyon sonrasında hasta artık yarasa görünümü kollardan kurtulmuş ve vücut orantılarıyla uyumlu kola sahip olur.

Kol Germe Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu ödem ve kanama riskinin göz önünde bulundurulmasıdır. Bu sebeple hastaların kol bandajı uygulamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Kol germe operasyonları sonrasında nelere dikkat etmek gerektiğiyle ilgili bilgiler görülebilmektedir. İhtimali olan komplikasyonların önüne geçmede bu unsurlar önemlidir. Bunlardan bir diğeriyse kolların iki üç gün kadar yüksekte tutulmasıdır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrasında Lazer Epilasyon Tedavisi Görebilir Miyim?

“Kol germe ameliyatı sonrasında lazer epilasyon tedavisi görebilir miyim?” diye yanılgıya düşenler için verilebilecek en güzel yanıt cerrahi toparlanmanın tam olarak sağlandığı dönemden itibaren epilasyon işleminin zararlı olmadığıdır.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Kol germe ameliyat tipleri her estetik cerrahının kendi seçimine ve hastaya göre şekillenir. Farklı tiplerde uygulanabilen kol germe ameliyatı uygulanan yöntemler, ameliyatta kullanılan estetik materyaller, hastanın yaşı ve sorunlu ve müdahale edilmesi gereken alanın büyüklüğü gibi nedenlerden ötürü “kol germe ameliyatı fiyatları nedir?” sorusunun cevabı operasyon planlamasından sonra ortaya çıkar.