Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Yaşlandığımızın en belirgin kanıtlarından birisi olan kırışıklıklar ve sarkmaların önce yüzümüzde hissettirmeye baslar kendisini… Yılların getirmiş olduğu birikim her bir çizgide her ne kadar tek tek okunuyor olsa da kendisini genç hisseden ve güzelliğine önem verenler için potansiyel sorun oluşturmaktadır. Yüzde özellikle alın ve göz çevresinde meydana gelen deformiteler sonucunda zamanla kasşlar göz kapaklarının üstüne doğru yatırı verir kendisini… Sonuç olarak oluşan bu çizgiler farklı bir simaya sahip eder herkesi… Bu simalardan rahatsız edici olanlarıysa çatık ve sinirli görünüm ve yorgun ve uykusuz görünüm imajına sahip olmaktır. Zamana karşı yarışırcasına kaş kaldırma ameliyatlarıyla bu huysuz yaşlılık sorunundan kurtulabilirsiniz. O halde kaş kaldırma ameliyatı için alın ve göz çevresindeki kasların herhangi nedenden ötürü gevşemesi paralelinde ortaya çıkan kaş düşüklüğü sorununun cerrahi işlemler uygulanarak estetik hale getirilmesine denilir diyebiliriz.

Operasyon nasıl yapılır?

Kaş kaldırma yöntemi olarak uygulamada olan birçok farklı teknikten söz edilebilmektedir. Bunlar içerisinde alında hiç iz bırakmadan endoskopik kameralar yardımıyla saçlı bölgeden girilerek iz konusunda sadece saçın iç kısmında küçük delikler şeklinde olgularla sonuçlanan yöntem, hemen kaşın üstünden, altındaki oluşmuş olan kırışıklıktan ya da saç çizgisi bitiminin hemen önünden girilerek kaşların kaldırılmasını sağlayan yöntem gibi çeşitli yöntemler yer almaktadır. Saçlı derinin içerisinden yapılan uygulamada endoskopi kameralarının kullanılması nedeniyle skar neredeyse hiç yoktur. Aynı zamanda iyileşme dönemi açısından daha kısa bir zaman isteyen yöntemle ameliyat sonrasında çok hafif şişlik meydana gelir. Saçlı derinin bitiminden sonraki çizgiden veya var olan kırışık bölgeden girilerek yapılan cerrahi işlemse yara izi bakımından diğer tekniğe göre çok avantajlı değildir. Yine yöntemler konusunda ayrıca askı ve endoskopik yöntemler gibi sınıflamada yapılabilir. Ortalama bir saatlik operasyon olan “kaş kaldırma operasyonları nasıl yapılır?” sorusu detayında anestezi açısından genel ve lokal uygulama yapılabilir.

Ameliyat sonrasında hastanede kalmak gerekir mi?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tıp dünyasında işlemler artık teknolojik yoldan çözümlenmektedir… Kaş kaldırma ameliyatlarında “ameliyat sonrasında hastanede kalmak gerekir mi?” sorusunun yanıtının hayır olarak verilmesini sağlayan teknoloji, endoskopik kameralar sayesindedir. Yani operasyon sonrasında hasta operasyonla aynı gün içerisinde bile taburcu edilebilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili olarak öncelikle pansuman uygulamasının yapılması şarttır. Yine bir haftadan önce çok sıcak suyla duş almak doğru değildir.

Kaş kaldırma ameliyatı geçirdiğim anlaşılır mı?

Operasyon geçirmeyi planlayan bireyler için bu konuda merak edilen sorulardan birisi de “kaş kaldırma ameliyatı geçirildiği anlaşılır mı?” sorusudur. Bu konuda endoskopik yöntemde açılan kesilerin kulak arkasında belirgin olmayan çok küçük izlerle kendisi göstermekte olduğu söylenebilir.

Kaş kaldırma ameliyatı izleri için iz tedavisi uygulanabilir mi?

Estetik görünümün güzelleşmesi uğruna olsa da kaş kaldırma ameliyatı söz konusu olduğunda gizli yerlerde bile olsa küçük yara izlerinin kalması olasıdır. Bu nedenle hastalar için merak uyandıran sorulardan birisi de “kaş kaldırma ameliyatı izleri için iz tedavisi uygulanabilir mi?” sorusudur. Bu sorunun cevabı yara izinin yerine göre değişmek üzere olumludur. Saçlı deri dışındaki bölgelerde lazerle yara izleri yok edilebilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları nedir?

Kaş kaldırma ameliyat fiyatları nedir?” sorusu için kesin rakamın verilebilmesi hastanın estetik sorununun durumuna göre değişiklik göstermektedir. Nitekim bazı hastalarda küçük operasyonla sorun düzeltilebilirken bazı hastalardaysa kombine işlemler gerekebilmektedir.