Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Karın Germe Ameliyatı

Abdominal bölgede bulunan kasların ve cilt yüzeyinin bazı nedenlerden ötürü deforme olması sonucunda sarkma ve gevşeme sorunları oluşmaktadır. Karın germe ameliyatı işte bu deformitenin düzeltilmesini amaçlayan cerrahi işlemlerin uygulandığı disiplindir. Toplumda sıklıkla kadınlarda görüldüğüyse alınan tıbbi istatistiklerden anlaşılmaktadır. Karın germe ameliyatı ihtiyacını doğuran nedenler bakımından incelendiğinde kadınların doğurganlık özelliklerini taşımaları, kilo alıp verme konusunda fizyolojik açıdan yakınlıkları gibi nedenlerden ötürü büyük oranda bu şikâyeti yaşamaları normaldir. Hamilelik sürecinde karın bölgesindeki büyümeden dolayı kaslarda zayıflamanın olması ve cilt yüzeyinde çatlakların görülmesi olasıdır. İlerleyen zamanlarda kontrolsüz beslenme alışkanlıkları dahilindeyse bu bölgelerde kalıcı sarkma ve gevşemeler meydana gelir. Karnın sarkık görünmesine neden olan fizyolojik sorun aslında karnın ön duvarını düz olmasını sağlayan kasların içerisinde yırtıkların oluşmasından kaynaklanmaktadır. Abdominoplasti adı verilen operasyonla bölgedeki sorunlu kaslara ve sarkan epidermis katmanına rutuşlar yapılarak düzleştirilir. Fazla derinin ve sarkmaya neden olan yağ kitlesinin alınmasıyla estetik açıdan karın profili düzeltilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

2-5 saatlik operasyon süresine sahip olan abdominoplasti işlemi, göbeğin 8-10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bölgeden kesiler açılarak yapılmakta olup, cerrahi işlemler anestezi altında yapılmaktadır. Abdominoplastide ikinci bir kesi alanıysa göbek çevresinde göbek deliği transferi için açılan kesidir. Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığıyla ilgili olarak diğer bir detay da direnlerin kullanılmasıdır. Direnler ameliyat bölgesindeki hasarlanmadan ötürü bölgede biriken kan gibi sıvıların operasyon alanından dışarı atılmasını sağlayan operasyondan sonra da bir müddet takılı kalabilen malzemelerdir. Ayrıca operasyon boyunca asıl sebebi hastanın hayati bulgularının takibini yapmak adına boşaltım sisteminin yani böbreklerin çalışırlığını incelemek üzere sonda takılması olasıdır. Genellikle hasta anestezi etkisi kalktığında yürütülmeyle berber sonda çıkartılır.

Abdominoplasti (Karın Germe Ameliyatı) Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Abdominoplasti karın germe ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili olarak hastaların tromboz çorabı giyme zorunluluğu aksatılmamalıdır. Yine ameliyatı takip eden saatlerde sıkılaşmayı sağlayan korselerin takılmasına özen gösterilmelidir. Hastanın karın bölgesindeki şişlik devam ettiğinden ötürü ameliyat sonrasında 24 saat beslenilmez. Tromboz ve derinin eğik pozisyonlardan kaçınmak ameliyatın dikkat edilmesi gerekenleridir.

Karın Germe Ameliyatı Kalıcı Çözüm Sağlar Mı?

Karın germe ameliyatları bölgesel yağ aldırmanın dışında daha kombine bir disiplin olabilmektedir. Germe işleminde fazla olan yağ ortamdan uzaklaştırılmakla birlikte fazla olan deride çıkartılmaktadır. Operasyon sonrasında tam iyileşme için altı ay yeterlidir. İyileşmenin ardından karın germe operasyonu gerçek sonucunu göstermeye başlamaktadır. “Karın germe ameliyatı kalıcı çözüm sağlar mı?” şeklinde sorulan sorular için kalıcılık konusunda kişiden kaynaklanan nedenlerden dolayı kesin bir süreç verilemez. Örneğin karın bölgesindeki kan hücreleri yağlarla beraber uzaklaştırılırken derinin fazlası da uzaklaştırılmaktadır. Bu nedenle aşırı kilo alma dışında ve daha önce yapılan operasyonlarla kişi estetik görünüme kavuşur. Ancak kalıcılık konusunda bireysel farklılıklar önemlidir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Doğum Yapılabilir Mi Çatlak Oluşumu Yaşanır Mı?

Karın germe ameliyatında vücutta bulunan yağların bulunduğu bölgelerdeki sarkma sorunları tedavi edilmektedir. Ancak zamanlama bakımından operasyonların iyi ayarlanması da göz ardı edilmemelidir. Örneğin hamilelik dönemi bu operasyonlar için uygun değildir. Hamilelik nedeniyle kişinin vücudunda çatlakların oluşması olasıdır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Kişilerin estetik ihtiyaçları birbirlerinden farklıdır. Bunun temel nedeniyse hem kişinin kendi alışkanlığı her kişinin vücudunun özelliklerinin farklı olmasıdır. Karın germe ameliyatı fiyatları konusunda bireysel farklılıklardan ötürü fiyatlar değişkenlik göstermektedir.