Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

KALÇA POPO ESTETİĞİ

  1. Popo Dikleştirme Ameliyatı

Her hastanın kalçasında bulunan kusurları farklı farklıdır. Kimi kadınlarda popoyu yukarıya kaldırmak için yağ enjeksiyonu yeterli olurken, kimi hastalarda fiziksel bozukluk ve çöküklük olabilmektedir. Bu gibi durumlarda da silikon protezler kullanılarak kalça dikleştirilip daha büyük bir görünüm elde edilebilir. Silikon protezler tıpkı meme büyüme ameliyatlarında olduğu gibi patlaması imkansızdır ve içerisinde ömürlük jel veya sıvı solisyonlar bulunur. Kalça bölgesi için olan silikon protezler daha katı ve akışkanlığı azaltılmış silikonlardır. Bu da kalça bölgesi için olması gereken yoğunluktur. Genellikle genel anestezi altında yapılan operasyonlarda estetik dikişler kullanılır.

  1. Popo Küçültme Ameliyatı

Popo küçültme ameliyatları genel anestezi altında yapılmaktadır ve ameliyat süresi ortalama olarak 2-3 saattir. Bu kişilerde ki popo sorununa göre operasyon planları da değişir. Fazla yağ ve deri dokusunun uygun boyutlarda çıkarılması işlemi ile popo dokusu küçültülmektedir.

  1. Popo Büyütme Ameliyatı

Popo büyütme ameliyatları da genel anestezi altında yapılmaktadır ve ameliyat süresi ortalama olarak 2 – 3 saattir. Bu tip hastalarda popo sorunlarına göre operasyonlar da kullanılacak olan silikon protezlerin boyutları belirlenir ve ameliyat süreci planlanır.

  1. Popo Estetiği İle Elde Edilen Görüntü Kalıcı Mıdır?

Popo estetiklerinde kullanılan yöntemlere göre kalıcılığı da değişmektedir. Yağ enjeksiyonu yapılarak büyüme ve dikleştirme sağlanan popolar da genellikle enjekte edilen yağ dokunun bir kısmı zamanla kaybedilir. Fakat yeni gelişen enjeksiyon yöntemleri ile bu işlemin kalıcılığı artırılmıştır. Silikon protezler kullanılarak yapılan büyütme ve dikleştirme operasyonları ise daha kalıcıdır. Silikonun zarar görmediği takdirde istenilen büyüklükteki kalçalar uzun süre kullanılabilmektedir.

  1. Kalça Ameliyatları Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kalça estetiği için uygulanan tüm ameliyatlar sonrasında en önemli dikkat edilmesi gereken şey dinlenmedir. Kalça büyütme, kalça küçültme ya da kalça dikleştirme operasyonlarının her birinin sonunda kalçada bir miktar ödem olması çok normaldir. İlk zamanlarda ağrı hissedilebilir. Her şeye rağmen ameliyat sonrasında kalçanın ani hareket ve darbelerden korunması gerekmektedir. Kişi ilk zamanlarda sıkı iç çamaşırları giymeli ve doktor önerilerine uymalıdır.

  1. Kalça Ameliyatından Sonra Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Kalça estetiği amacıyla yapılan tüm ameliyatların büyük bir çoğunluğunun sonucunda kişiler istediği görünümü elde ederler. Estetikte kullanılan silikon protezler kalçanın daha dik ve büyük görünmesini sağlar. Küçültme operasyonlarında ise yağ dokusu ve sarkmış deri dokusu fazlası alınarak kalçanın daha küçük ve estetik duruşu sağlanır. Tüm ameliyatların riskleri vardır. Kimi ameliyatlar sonrasında istenmeyen sonuçlar ya da görünümlerle karşılaşılsa da  genel olarak yapılan operasyonlar başarılı sonuçlanır ve istenilen popo görünümüne ulaşılır.

  1. Kalça Estetiği Geri Dönüşü Olan Bir Uygulama Mıdır?

Kalça estetiği için büyütme operasyonları yapılmış ve silikon protezler kullanılmışsa operasyon sonucundan memnun kalınmadığı takdirde silikonlar çıkarılabilir, yenisi ile değiştirilebilir. Küçültme estetiklerinde fazla bulunan yağ ve deri dokusu alındığı için geri dönüşü imkansızdır. Yağ enjeksiyonu ile yapılan büyütme ve dikleştirme işlemlerinde ise geri dönüş liposuction gibi uygulamalarla mümkün olabilir.

  1. Popo Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Popo estetiği fiyatları estetiğin şekline ve operasyon fiyatına göre farklılık gösterir. İşlemin yapılacağı sağlık kuruluşu, doktor ve işlemde kullanılacak olan destek malzemeler popo estetiği fiyatlarını belirlemektedir. Genellikle kalça estetiği için operasyon fiyatları ise 1500 – 2000 türk lirası arasında değişim göstermektedir.