Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Göz Kapağı Estetiği

Genellikle yaşlılık paralelinde oluşan kırışıklıklar göz kapağının yapısından gelen yatkınlık sebebiyle göz kapaklarının katlanma yerlerinde hissedilmektedir. Bilindiği gibi yaş ilerledikçe yüzünüzü, elimizi kolumuzu yöneten ve bu bölgelere dolgunluk ve tespit sağlayan kaslar gevşemeye ve kendini bırakmaya başlamaktadır. Bu yorgunluk göz kapağı bölgesindeki kaslarda kendisini gösterdiğindeyse genellikle estetik anlamda göz kapağı sorunlarını oluşur. Torbalanma, içinin boşalmış görünüme sahip olma gibi sorunlar göz kapaklarında sık rastlanılan problemlerdir. Kaslardaki ve derideki yüzeysel görünümün zayıflaması nedeniyle göz kapaklarında oluşan torbalanma, pörsüme ve kırışıklık oluşma sorunlarının estetik cerrahi alanı yardımıyla ameliyatla güzelleştirilmesi işlemine blefaroplasti yani göz kapağı ameliyatı denilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz kapağı operasyonları üst ve alt göz kapakları için birbirinden ayrı yapılan cerrahi işlemleri gerektirmektedir. Bu konuda operasyolar üst göz kapağı için kat çizgisinin bulunduğu yerden alt göz kapağı içinse göz kapağındaki kirpiklerin hemen altında bulunan bölgeden açılan küçük kesilerle gerçekleştirilmekte olup, üst göz kapaklarında kas dokusundaki gevşeme giderildikten sonra bağ doku onarılır. Birikmiş fazla yağ oluşumu bulunuyorsa yağ alınır ve derinin fazlası alınarak kesi kapatılır. Alt göz kapaklarındaysa yine aynı şekilde kas yağ ve cilt üzerindeki fazlalıklar alındıktan sonra özel dikişlerle uygulanarak kapatılır. Yapılan cerrahi operasyon alt ve üst kapak bölgelerinde kesiler ihtiva ettiğinden ötürü göz kapağı estetiği sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bu konudaysa operasyonu takip eden ilk iki gün için hastanın göz yorucu eylemlerden uzak durmak gerekmekte olup, vücut temizliği için bekleme süresi 4-5 gün kadardır. Günlük hayatta rutin olarak yapılan faaliyetler arasında araba kullanma eğilimindeyse bireylerin göz pomatlarını kullanmaları gerekmekte olup, araba kullanabilmek için beş gün beklemeleri gerekmektedir. Makyaj malzemesi ve lens kullanımından uzak durulmalıdır.

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Hastanın duruma göre yapılan değerlendirmenin ardından genel veya lokal anestezi altında yapılabilen göz kapağı ameliyatları, üst ve alt göz kapağı bölgelerinde skar oluşumuna neden olan operasyonlardır. Operasyonlarda kesilerin oluşturulacağı alan yönünden üst göz kapakları katlanmanın altına gizlendiğinden ötürü bu bölgedeki yara izleri sonrasında sorun oluşturmaz. Ancak alt göz kapaklarındaki kesiler kirpiğin hemen altına uygulandığından bu bölgedeki kesilerin özel dikişlerle kapatılması gerekmektedir. Bu sebeple gerek alt kapak gerekse üst kapak operasyonu sonrasında “göz kapağı ameliyatı sonrasında iz kalır mı?” sorusu düşündürücüdür.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Uygun yaş ortalamasında göz kapağı estetiği geçiren bireylerde sonrasında yıpranma oranı daha az olacağından ötürü “göz kapağı estetiği kalıcı bir çözüm mü?” sorusu için evet yanıtı verilebilir.

Göz Kapağı Estetiği ve Diğer Estetik Cerrahi Uygulamalar

Yüz bölgesi estetik açıdan sadece göz kapaklarıyla ilgili operasyonları kapsamaz. Örneğin alın bölgesindeki sorunlar göz kapaklarında estetik problemlere yol açabilir. Bu sebeple göz kapağı estetiği ve diğer estetik cerrahi uygulamalar kombine olarak hastanın durumuna göre uygulanabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Geçirdiğim İyileştikten Sonra Belli Olur Mu?

İyileşme süreci sonrasında göz kapağı ameliyatı geçirdiğim anlaşılır mı?” sorusu için verilebilecek yanıt da hayırdır. Normalde göz kapağı derisi çok ince olduğundan ötürü izlerin bir yıl gibi bir sürede fark edilmesi zordur.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Nedir?

Göz kapağı estetiği fiyatlarının ne olduğu konusunda tedavinin uygulandığı klinik, hastanın genel durumu ve uygulanacak olan yöntem belirleyici olduğundan net bir rakam muayeneyle öğrenilebilmektedir.