Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Göz Çevresi Estetiği

Yıllar geçtikçe, kişi yaşlandıkça yüzünde birtakım kırışıklıklar meydana gelmektedir. Ayrıca sadece yaşı ilerlemesinden dolayı kaynaklanmaz bu kırışıklık, morluk veya torbalanmalar. Aynı zamanda genetik faktörler oldun, az su içmek, cildi nemlendirmemek ve sağlıksız beslenmek gibi bir takım etkenlerden etkilenmektedir. Bu gibi durumlardan rahatsızlık duyan kişiler inse öncelikli olarak uzman kişilerin yolunu tutarlar. Estetik cerrahların bu kırışıklık, morarma veya şişme gibi sorunlara hangi çözüm getirmeyi karar verirse göz çevresi estetiği yapılabiliyor.

Özellikle yüzde en ince derilerden birisi olan göz kapağı ise hemen kırışmaya ve sarkmaya müsait bir yapıdır. Buna karşın yüzde en dikkat çeken yerlerin başında gelir. Bunun için yaşlandıkça ilk başta gözkapaklarından kırışmaya başlanabilmektedir. Aynı zamanda gözün çevresinde olan kırışıklıklarda göz kapağını etkilemektedir.  Genellikle kişilerde en çok yapılan estetik müdanelerin başında göz çevresi estetiği gelmektedir. Göz kapağında bulunan yağ bezeleri veya deri fazlalıkları kişinin görme alanını kapamaya başlamadan hemen bir müdahale ile bu durumdan kurtulmak gerekmektedir. Göz kapağında bulunan yağ kitlesi zamanla yer çekimi etkisi ile aşağı doğru sarkma gözlemlenebilmektedir. Bu durumda cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan incecik bir dolgu ile oradaki görünüşü değiştirmek mümkün olabilmektedir. Bu dolgu maddesinin seçimi oldukça önemlidir. Bu özel dolgu maddesi aminoasit ve antioksidanlı maddeler içeren bir madde kullanılır ise aynı zamanda gözde bulunan morluk veya kahverengi lekelere de oldukça etki ederek yok olmasına katkı sağlamaktadır. Işık dolgusu denilen yöntem ile hem oldukça sağlık hem de gençleşmiş bir görsel elde edilebilmektedir. Bu uygulama sonrasında kişinin özel kozmetik bir kapatıcı kullanmasına gerek kalmamaktadır. Göz alı torbalarının büyük olması durumunda ise lokal anestezi kullanılarak uygulana bir işlem sayesinde tamamen güvenli bir şekilde yarım saatte bu torbalardan kurtulmak mümkündür.

Bir diğer en çok rahatsızlık veren göz çevresi sorunu da kaz ayaklarıdır. Bu durumda yapılacak göz çevresi estetiği türü ise radyo frekans yapılarak cildin yenilenmesini sağlanmasıdır. Tabi bundan daha önce tercih edilen bir yöntem var ki herkes tarafından bilinen botox. Botox ile istenilen ölçüde kırışıklıkları gidermekte mümkündür.