Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Her kadın göğüslerinin görünümünün dolgun, sıkı ve estetik bir görünüme sahip olmasını arzu eder. Bu konuda kimi bayanda meme küçüklüğü kimi bayandaysa meme büyüklüğü gibi sıkıntılar görülebilmekte… Bu sağlık sorunlarından meme küçüklüğü problemi olan bayanlarda slikonla tıbbi destek sağlanabilirken, meme büyüklüğü olan bayanlarda durum aynı değildir. Bu sebeple yapılan işleme göğüs küçültme ameliyatı denilir.

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Bayanlarda omuz, sırt ve boyun ağrılarının görülmesine neden olan büyük meme problemi, memenin karın bölgesiyle sürekli temasından ötürü pişik ve koku oluşumuna neden olabilmektedir. Büyük meme, fiziksel aktiviteleri kısıtlamakla beraber kıyafet seçimlerini de etkileyebilmektedir. Ayrıca büyük memenin kütlesinden ötürü sutyen askılarının bulunduğu bölgede çukursu bir görüntü oluşturduğu da bilinmektedir. Gerek aileden gelen niteliklerden, gerekse de kilo alma, doğum yapma, emzirme durumları olsun değişik nedenlerden dolayı büyük ve sarkık meme oluşmaktadır. Büyük meme problemi tek göğüste de yaşanabilen bir sorundur. Nedenine bakılmaksızın göğüs küçültme ameliyatı, vücut ile orantılı büyüklükte estetik ve dolgun bir görünüme sahip meme görüntüsünün cerrahi olarak şekillendirilmesi işlemine denilmektedir. Meme küçültme ameliyatının nasıl yapıldığı konusunda ilk belirtilmesi gereken işlemin anestezi ile yapıldığıdır. 2-4 saatlik bir operasyon olan bu ameliyat için anestezi önlem ve hayati önlem açısından röntgen ve kan tahlilleri yapılmaktadır. Göğüs küçültme ameliyatları hastada var olan estetik sorun dâhilinde izsiz göğüs küçültme ameliyatı, meme ucundan yapılan meme küçültme, lolipop şeklinde izle yapılan göğüs küçültme ameliyatı ve ters T şeklinde yapılan meme küçültme yöntemlerinden hastaya uygun olan la yapılmaktadır.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken şey iki hafta kadar yüzüstü yatılmamasıdır.

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Göğüs küçültme işlemi estetik cerrahlar tarafından yapılan bir işlem olup, avantajları ve dezavantajları yönünden iyi araştırılması gereken bir uygulamadır. Estetik ve güzel görünümlü göğüsün oluşmasını amaçlayan bu cerrah işlem avantajları açısından sadece güzellik yönüyle değil, bireyin iç dünyasında etkin olan potansiyel negatif gücü de ortadan kaldırdığı için mükemmel bir uygulamadır. Ancak her cerrahi işlemde olduğu gibi iz kalma olasılığının bulunup bulunmaması düşündürücüdür. “Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?” soruları için bu kapsamda düşünüldüğünde iz kalma ihtimali güçlüdür. Bunun yanda hastaya uygulanan cerrahi yöntemin türü de izin büyüklüğü, şekli e yeri açısından tahmin ettiricidir. Genel olarak küçük bir alanda iz kalması olasıdır.

Meme küçültme ameliyatı ile göğüsler dikleştirilebilir mi?

Büyük göğüslü bayanlarda var olan estetik sorun, memenin hacimsel ve kütlesel büyüklüğünden ileri gelmektedir. Kütlesel açıdan meme yerçekimi yönünde eğilim göstereceğinden bu hastalarda göğüs sarkması muhtemeldir. Bu sebeple göğüs küçültme operasyonlarında aynı zamanda dikleştirme işlemi yapılmaktadır. “Meme küçültme ameliyatlarında göğüsler dikleştirilebilir mi?” sorusunu merak edenler için hastanın talebi doğrultusunda uygulanan bu estetik işlemde dikleştirme yapılabilir denilebilir.

Meme küçültme ameliyatı fiyatları nedir?

Meme küçültme fiziksel açıdan sağlık sorunu olmayan, estetik anlamda gerçekçi beklentilere sahip olan ve var olan göğüslerinin büyüklüğünden rahatsız olan bireylere uygulanmalıdır. Meme küçültme ameliyatı sutyen olmadan hastanın dik vaziyette durduğunda meme başının göğüs çizgisinin altına kaydığı hastalara ve meme ucundaki aerolarında genişleme görülen hastalarda güvenle uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan bir ameliyattır. İşlem olarak bugün yaygın olarak yapılmaktadır. Rekabet ortamından ötürü meme küçültme ameliyat fiyatları için ekonomik denilebilir.