Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Genital Estetiği

Kadınlar genital bölgesini estetik bulmadığı zaman psikolojik olarak bu durumdan etkilenerek, doktora giderek genital estetiği yaptırır. Bu durumun da cinsel hayatı olumsuz etkilememesi açısından önemli rol oynar. Genital bölge sorunları şekil bozukluğu, cilt renginde değişiklik gibi sorunlara da yol açar. Bu durum cinsel anlamda isteksizlik de yaptığı için kadınların psikolojisini ciddi anlamda etkilemektedir. Hatta yapılan birçok araştırma da bu sebeple ayrılan çiftlere bile rastlanmıştır. Doğum yapmış birçok kadın doğum sonrasında oluşan problemlere karşı, bu estetik yoluna başvururlar. Doğumda oluşan birçok fiziksel deformasyon bu estetik ile düzeltilir. Zorlu doğumlar özellikle bu durumunu çok etkiler. Sarkma sonucunda da bu işleme başvurulur. Bu gibi sorunların giderilmesi için estetik bire bir kesin çözüm sunar. Genital bölge vajen ve vulva olmak üzere iki kısma ayrı ayrılır. Bu iki bölgede de farklı sorunlar ortaya çıkar. Vulva da sadece yaşlandıkça ortaya çıkan problemleri ortaya çıkartır. Yapısal bozukluklar meydana gelir. Aşırı derecede büyük olan bu kısım kadınlarda görüntü rahatsızlığı da yapar. Vajen de oluşan problemler ise doğum sonrasında ortaya çıkar. Doğuma bağlı olarak meydana gelen bu sorunlar yapılan operasyonlarla kısa sürede çözüme kavuşturulur.

Genital Estetik Yöntemleri

Genital estetiği problemi olanlar için çözüm cerrahi müdahaleler ile yapılırdır. Genişleyen parçaları daraltılır ve gevşek doku sıkıştırılırdı. Zamanla yapılan bu müdahale bozularak tekrar eski halini almaya başladı. 6 hafta iyileşme sürecinden sonra, zamanla doku bozulmaya başlayarak, gevşemeye başlar. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, bu gibi işlemler cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, radyo frekans yöntemiyle, 30 dakika içerisinde tedavi edilmektedir. Yapılan işlem sonrasında, 30 veya 90 gün sonra işlem tamamlanmış olur. İyileşme sürecide genellikle 1 haftadır. Doku zaman içerisinde kendisini toparlayarak, sıkılaştırır. Bu ameliyat genellikle, ameliyatla vajinanın daraltılması, iç dudak estetiği, doğumsal bozukluklar, g noktası büyütme gibi işlemleri kapsar. Bu işlemler genellik hastaneler veya alanında uzman cerrahlar yapar. Güvenilir ve referansı iyi olan bir yerde yaptırmak sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Bu işlemi yaparak insanların parasını alan birçok dolandırıcı vardır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız açısından iyi yerleri araştırmanız önemlidir.

Nasıl Uygulanır?

Genital estetik operasyonlarında en çok uygulanan yöntem bu estetik türüdür. İç dudak kısmından dış dudak kısmına kadar olan sarkmalar bu ameliyatla engellenir. Küçültme ameliyatı olarak bilinir. Birçok hastane farklı yöntemler uygular. Bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterir. Çıkarılacak olan dokuya göre farklı bir işlem uygulayıp uygulanmayacağına karar verilir. Genellikle bu işlem 20 veya 45 dakika kadar sürer. Diğer bir yöntem ise vajinal girişin düzeltilmesidir. Vajina daraltma işlemi yapılır.

Herhangi bir dikiş işi kalmaz. Olumsuz bir durumla karşılaşmazsınız. Genital estetiği bu durumdan rahatsız olan, estetiğe ihtiyacı olan kişiler için uygulanması daha doğru olacaktır. İhtiyacı olmayan birinin gereksiz yere estetik yaptırması olan dokuyu da bozacağı için gerek yoktur. Yapılan işlem çok uzun sürmemekle birlikte ameliyat sonrası hafif bir ağrı meydana gelebilir. Ancak bu sizi rutin hayatınızdan uzaklaştırmaz. Bir hafta içerisinde eski halinize kavuşmuş olursunuz. Ameliyat öncesinde kişinin dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Doktorunuzdan bu konuyla ilgili bilgi alarak dikkat etmeniz de fayda var. Ameliyat sonrasında olumsuz bir durumla karşılaşmamak için bunlara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle hastaneler bu konuda çok hassas davranmaktadır. Gerekli kurallar eşliğinde hastadan imza alarak ilerleyen zamanlarda sorun çıkmasını engellemiş olur.