Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Fokuslu Ultrason

Yüz ve dekolte kısmımız vücudumuzda en çabuk değişen bölgelerdir.  Bunun için birçok farklı yöntem uygulanmakla beraber fokuslu ultrason son yıllarda epey dikkat çeken bir tekniktir. Ameliyatsız yüz gençleştirme olarak da tanımlanan bu işlem ultrasonla yüz bölgesinin genç görünmesini hedefler. Tek seansta 30 – 45 dakikalık bir işlem sonucu yüz germe işleminden sonuç alınabilir. Bu yöntemde ultrason sisteminin taşıyıcı dokulara odaklanması ve cildi yukarı doğru germe yapması sağlanır. Söz konusu ameliyatsız ultrasonla yüz gençleştirme işlemi ses dalgalarını kullanarak kolajen üretimin i artırır. Bu şekilde ciltte sıkılaşma gerginlik meydana gelir. Ameliyatsız gerçekleştirilen yüz germede güçlenmiş bağ dokusu sayesinde başarılı sonuç alabilirsiniz. Fokuslu ultrason yönteminde, ultrason dalgalarını taşıyan uygulama cilt ve cildin alt katmanlarını görüntülü şekilde onarır. Cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanan ses dalgaları kolajen üretimini uyararak ısı hasarları meydana getirir. Güçlü bir sıkılaşma etkisi de bu şekilde sağlanır. Yüz gençleştirme işlemi, sarkmalar meydana gelen herkes için idealdir. Kolajen etkisinin kaybolmaya başladığı 40-65 yaşlarında sarkmalar ve gevşemeleri olan kişiler buna başvurabilir. Belirgin sonuçlar alındığı bilinmektedir. Cildin kaybettiği yapısal özellikler bu uygulama ile daha sağlıklı bir hale dönüştürülür.

Ameliyatsız yüz gençleştirme işleminin uygulama bölgesine bakıldığında çene sarkmaları, kaz ayakları, göz kapağı sarkması, gıdı sarkması, yanaklardaki sarkmalar gibi alanlarda etkisinin olduğu görülür. Zamanla yüzde meydana gelen kırışıklıkların hepsine uygulanıyor. Ameliyatsız yüz germe seans süresine gelince de uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişen bir özellik gösterir. Uygulanan işlem süresi yaklaşık 20 dakikadır. Tüm yüz ve boyun çevresine işlem olursa 45 dakikayı bulabilir. Tek seans ile istenilen sıkılaşmaya ve gerilme sonucunu almak mümkündür. Fokuslu ultrason sonuçlarına gelince tek seanslık bir uygulama olduğundan ve yoğun bir etki kapasitesi olduğundan hemen etki etmeye başlar. İşlem uygulandıktan sonra rejenerasyon süreci de hemen başlar ve gerilme etkileri ilk anlardan itibaren kendini gösterir. Ancak gün geçtikçe gerilme ve sıkılaşma durumu daha da artar. Geçen 1 hafta sonunda genel cilt görünümü çok daha iyi olacaktır. Ameliyatsız yüz germe işleminden 1 ay sonra gözle görülür şekilde fark hissedilecektir. İstenilen sonuçların tam anlamıyla olması ise 3 ay sonrasında olur. Ortalama 6 aydan sonra da cilt tiplerine göre sonucun alınması mümkündür. Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe işlemi 2 yıla kadar kalıcı şekilde kullanılabilen bir uygulamadır. Ancak işlem uygulandıktan sonra bazı detaylara da dikkat etmek gerekir.

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe işlemi bittikten sonra pembelikler olması normaldir. Ciltte iz bırakacak bir sorun değildir. Sakinleştirici bir krem uygulanması yeterli olur. Güneş koruyucu ve nemlendirici kremlerin sürülmesi gerekir. İşlem sonrası rahatlatıcı etki yaratır. Sıcak havada uygulama varsa güneş altında kalmamak gerekir. Çünkü zararlı ışınlar istenmeyen görüntülere neden olabilir. Sauna tarzında yerlere de gitmemek gerekir. Cildi zorlayacak her durumdan kaçınmak gerekir. Ciltte hassasiyet riski olduğundan birkaç gün başı yukarıda tutarak uyumanız avantajlı olur. Bu şekilde ödemi artırmazsınız. Birçok kişinin merak ettiği konu işlem sırasında acı hissetme durumudur. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durum söz konusudur. Yüz germe işlemi sırasında iğne batması gibi anlık acı olabilmektedir. Ancak hastalar sedasyon uygulaması ve lokal anestezi ile işlem de yaptırabilir. Bu işlem gözle görülür bir herhangi bir etki oluşturmadığı için yaz aylarında da uygulanabilen bir işlemdir.  Ancak güneş etkileri mutlaka hesaba katılmalıdır.