Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Erkek Genital Estetiği

En sık uygulanan ameliyatlar pubik bölgeye liposuction, penis kalınlaştırma, uzatma,  dış genital bölgenin gençleştirilmesi, ameliyatlarıdır.

Penisin normal boyutundan daha kısa ve ince olması kişide cinsel fonksiyon bozukluklarına ve psikolojik yönden rahatsızlığa yol açar. Bu gibi durumlarda penis kökündeki asıcı bağ (suspensory ligamente) dediğimiz bağa müdahele edilerek penis boyu uzatılabilir. Kişinin kendisinden alınan doku transferleri ile de penis kalınlaştırılabilir aynı zamanda genç görünüm sağlar.Cerrahi operasyon ile penis uzaltılması penisin dinlenik halde boyunun uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle ereksiyon halindeki penis boyu değişmez.

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ AMELİYATÖNCESİ HAZIRLIK DÖNEMİ NASILDIR?

Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar bu operasyonlarda da geçerlidir.

GENİTAL BÖLGE AMELİYATLARI VE SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Genital bölge estetik ameliyatlarý, genel anestezi ile yapýlabildiđi gibi sedasyon,lokal anesteziyle de yapýlabilmektedir. Yapýlan iţleme bađlý olarak ortalama 1-2 saat  süren cerrahi bir iţlemdir. Genellikle bu ameliyatlardan sonra hastanede kalmak gerekmez.  Genital bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir. Operasyon sonrası 3 ile 5. günde sosyal hayata dönülebilir. Seksüel aktivite de 3 hafta kısıtlanır. 6 hafta boyunca egzersiz yapılmamalıdır.

Ameliyat sonrası erken dönemde ödem ve morluklar olabilir, 1. ayın sonunda asıl görüntüsüne kavuţacaktır.

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ  UYGULAMARINDA İZLER NASILDIR?

Genital bölge estetik ameliyatlarında eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur. Derideki ameliyat  izleri zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir.

Postbariatrik  estetik cerrahi:

Postnatal estetik cerrahi :