Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

El-Kol Deformeleri

Birçok insanın kilo alıp verme ve yaş durumunun ilerlemesinden dolayı oluşabilecek deformasyonlardan rahatsızlık duyulmaya başlanmaktadır. Vücudun belirli yerlerindeki sarkma, çatlama gibi görüntüler insanı rahatsız etmeye başlar ve bu gibi görüntü düzeltmeler yapmaya itmektedir. Bu yüzden oluşan bu gibi deformasyonlarda bazen cerrahi müdahale yapılırken bazen de sadece dışsal müdahalelerle düzeltilebilmektedir. İnsanların bu gibi görüntülerden olan rahatsızlıkların artışından dolayı da estetik uzmanları birden çok yöntemler geliştirebilmişlerdir. Her şey insanın kendini mutlu olması için oluşturulmaktadır. Görüntü ve gözü rahatsız edici şeylerin düzeltilmesi için uzmanlar bu konuda çok ciddi ve özel yöntemler bulmaktadırlar. Oluşan kol altındaki gevşemelerin düzeltilmesi için yapılan cerrahi operasyonlar olarak adlandırılmaktadır. Kol germe ameliyatlarında koltuk altından dirseğe kadar olan kısımlardaki sarkıklardan oluşan deri fazlalıkların alınması veya gerilmesi gibi işlemlerin yapılmasıdır. Kol atındaki derinin altında oluşan yağ birikintisi azaltılarak daha estetik bir görüntü verdirilmeye çalışılır.

Kol Germe Ameliyatı Yapılma Yöntemleri

Öncelikli olarak ameliyat öncesi her ameliyattan önce olduğu gibi yaklaşık 6 saat açlık olması gerekmektedir. Önce sorunlu olan kol altındaki yağ, deri, cilt ve cilt altı dokusu gibi fazlalıklar alınarak oluşturulan eski genç görüntü durumu sağlanmaya çalışılır. Kol germe ameliyatlarında bazen liposuction yöntemlerinin de uygulandığı bilinmektedir. Öncelikli olarak bu işlem yapılırken intravenöz sedasyon veya genel anestezi yapılarak ameliyat yapılmaktadır. Koltuk altından dirseğe kadar olan kısmının deri altındaki kesinin uzunluğu çıkarılacak deri durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Oluşturulacak kesiler ameliyatı yapan doktorun vereceği karar bağlı olmaktadır. Kol iç ya da arka kısmına atılır ve dirsekle kol altı kısmına kadar olan alanın tamamını içine alan kısmına yapılır. Kesinin altındaki yağ fazlalıklarının alınması için liposuction gibi yağ transferleri yöntemleri uygulanabilir. Bunlardan sonra artık işlemin kapatılması durumuna gidildikten sonra operasyon tamamlanır.

Operasyon Sonrası Durum

Operasyon sonrası durumdan dolayı oluşabilecek morluklar ve şişliklere hazır olmakta fayda vardır. Çünkü bu gibi durumlar bazı hastaları korkutabilir fakat bu gibi durumların korkulacak bir şey olmadığını söylemek gerekir. Morluklar ve şişkinlikler yaklaşık 2 hafta kadar sürüp ve sonrasında şişkinlerin 2 hafta sonunda gittiğini söylemekte fayda olacaktır. Genellikle ameliyat sonrası durumlar var bunlar, kolların yüksek yerde tutulması, baskılı bandaj uygulanması gibi tavsiye edilen yöntemler vardır ki bunlar çok fazla şişkinlik, ödem ve kanamaların oluşmasına engel olmak için önerilen şeylerdir.

İz Bırakmadan Kol Germe İşlemleri

Normal kol germe ameliyatlarında kolun üst kısmında izler bırakılmasına sebep olunabiliyor bu yüzden bu görüntünün de rahatsız edici olduğu söylenmektedir. Bu yüzden de kol germe ameliyatının yapılmasındaki yara izlerinin oluşmasına engel olmak için geliştirilen bir yöntem vardır. Yüz gençleştirme yönteminde kullanılan örümcek ağı yöntemini kol germede de kullanmaya başlanmıştır. Yüze kullanılan iplerden daha da uzun ipler kullanılarak kol atlında oluşan sarkıkların toparlanması sağlanmaktadır. Genişlemiş olan deri hem kollarda zayıflamış bir kas görüntüsü oluşturmakta hem de deri çıkarılmadan döngüsel bir çevre oluşturulmaktadır. Bu yöntemin sadece uygulanması ilerleyen zamanlarda tekrar sarkık bir görüntü yaşaması muhtemeldir. Bundan dolayı alt kasları toparlayıcı etki oluşturması açısından bir de yağ enjekte edilmektedir. Bu durumu altyapının güçlendirilmesi olarak tanımlayabiliriz yani altyapının sağlam olması gerekiyor. Bu yüzden üstten müdahale edilirken bir de kol altında oluşan yağ enjektesiyle örümcek ağı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu arada kullanılan yağ da hastanın kendi vücudundan kök hücre denilen zengin yağ tabakasından alınmaktadır.