Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

El Estetiği

Eller vücudumuzun en çok kullandığımız ve sosyal hayatta  dikkat çeken organlarımızdan biridir. Soğuk, sıcak, kimyasal maddeler, güneş ışığı, yaş mevsim geçişlerivellerimizin yapısını olumsuz etkileyen faktörlerdendir.   Ellerimizin üzerinde zamanla kırışıklık,  lekelenme ve deri altı doku kayıpları oluşabilmektedir. Bu durumlar kişiyi sosyal hayatta psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir.Varolan problemleri ortadan kaldırmak için yine estetik ve plastik cerrahi devreye girmektedir.

El gençleştirme işlemleri deri altında kaybedilmiş olan yağ dokusunu yerine koymak, cilt kalitesini arttırmak ve lekeleri ortadan kaldırmak hedeflenir.

Yağ enjeksiyonları bu amaç için uygulanabilmektedir.Hastanın kendisinden liposuction yöntemi ile bir miktar yağ alınmaktadır. Alınan yağ el üzeri ve parmak üstlerine cilt alına verilir. Verilen yağ dokusu ile yumuşak doku kaybı onarılırken,  yağ dokusunun içerisinde bulunan kök hücreler dokuların  yenilemesini sağlar.

Dolgu uygulamaları(hyaluronik asit) bu amaç için diğer bir seçenektir. Ayrıca deriyi nemlendirme işlemi içinde, saf hyaluronik asit enjeksiyonları (Hydrate) yapılır. İkişer hafta arayla dört kez yapılan bu uygulamaların yılda bir kere tekrarlanması ellerin gençliğini koruması sağlanır.

PRP yöntemi ile daha çok ellerdeki ince kırışıklıklar giderilebilmektedir. Hastanın kendisinden alınan kan içerisinden büyüme faktörleri çıkartılıp saflaştırılır ve deri altına enjekte edilir. Bu işlem dokuların kendisini yenilemesini sağlar. PRP uygulamaları tek başına yapılabileceği gibi, yağ ve hyluronik asit uygulamaları ile birlikte de kullanılabilir. Dermabrazyon ve kimyasal soyma işlemleri diğer bir seçenek olarak uygulanabilir, sıklıkla el sırtındaki lekeler ve ince kırışıklıkların giderilmesi hedeflenir.

Ellerin görünümünü düzeltmek, kırışıklıkları gidermek, daha güzel ve genç görünen el ve parmaklara sahip olmak amacıyla uygulanan bu işlemler genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır ve aynı gün normal yaşantıya dönülebilmektedir. İşlem ortalama 30 dakika sürmektedir.