Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Dolgu

DOLGU UYGULAMASI NEDİR ?

İlerleyen yaş, mimiklerini çok kullanılması, stres ve sigara kullanımı ile yanaklarda dolgunluk  kaybı ve sarkmalara, ağız köşelerinde de İki kaş arasında ve alında derin kırışıklıkların, çukurların  oluşumuna sebep olur.Yine özellikle sigara ve benzeri tütün ürünlerini içenlerde üst dudakta dikey kırışıklıklar oluşur. Bu değişiklikler yorgun, yıpranmış ve yaşlı bir ifadeye neden olmaktadır. Dolgu maddeleri ile yüzde oluşan bu deformasyonlar düzeltilebilir, daha genç ve canlı bir yüz görünümü elde edilebilir.

Dolgu materyalleri ile dudak kıvrımlarında şekillendirme ve volum artırarak daha dolgun ve belirgin dudaklar elde edilebilir,  elmacık kemikleri ve çene ucunu belirginleştirme ve büyütme işlemleri kayıp olan yada yetersiz olan bölgeler desteklenerek estetik yüz hatları oluşturulabilir .

Yeni nesil dogularla popo ve meme gibi daha büyük vücüt bölgelerinde uygulamalar yapılarak daha dolgun ve belşrgin vücut hatları elde edilebilmektedir.

Dolgu materyali olarak hyaluronik asit kullanmaktayız. Hyaluronk asıt canlı kaynaklı değildir ve laboratuar teknolojisiyle üretilmektedir.Bu nedenle  çok nadiren alerji görülür, uygulamadan önce test yapmaya gerek yoktur.Etkileri 6-8 ay kalıcıdır.

Yüksek komplikasyon riskleri nedeniyle, kalıcı dolgu maddeleri çoğu ülkede yasaklanmış ve kullanılmamaktadır. Kalıcı şekillendirme için kişinin kendisinden alınan yağ ve dermis dokuları  kullanılabilir. Bu dokular hastanın kendisine ait olduğu için komplikasyoın riskleri daha  düşüktür..

DOLGU UYGULAMASI NASIL YAPILIR VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Dolgu uygulaması çok basittir, özel  iğnelerle cilt içine enjekte edilir  ve hasta hemen normal hayatına dönebilir. Uygulama öncesi ve  işlem sonrası lokal anestezik kremler ve soğuk uygulaması gibi alınacak tedbirler ile ağrı ve oluşabilecek problemler daha da azaltılabilir.

Uygulama öncesi yeşil kahve,bitki çayları ve tabletlerinin kullanılmaması, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması  gereklidir.

Uygulama sonrası  sauna,hamam gibi sıcak ortamda bulunulmaması , masaj yapılmaması önerilir. Makyaj 1-2 gün yapılmamalı, güneş ışınlarından korunulmalıdır. Uygulama sonrası  buz uygulanması morluk ve ödem oluşumunu engellemede yardımcı olur.