Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Dolgu Dermal Filter

Cilt yapısında görüntünün iyi olması için birçok kişi farklı yöntemlere başvurularını yapmaktadır. İnsanların genel olarak genç görünmek istemesi bunda etkilidir. Yani herkes genç ve daha az kırışık cilde sahip olmak ister. Bu da çözüm geliştirmek için birçok yol ve yöntem bulunmasını sağlamıştır. Dermal dolgu da etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Dermal dolguda isminden de anlaşılacağı üzere dolgu yapısı kullanılarak ciltte bir filtre yapısı kazandırılır. Özellikle hafif ve orta dereceli kırışıklıkların giderilmesi, ayrıca derin çizgilerin derinliğinin azaltılması bakımından etkisini gösterir.  Ağız kenarlarında bulunan çizgilerde bu yöntem epey etkilidir. Yüzdeki hacimli ve genç görüntünün yeniden elde edilmesinde belirgin fark hissettirir. Hyaluronik asit, bu noktada etken madde olarak karşımıza çıkar ve bir dolgu materyali olarak son derece etkilidir. Hyaluronik asit vücuttaki metabolizma sistemine bağlı olarak 12 aya kadar etkinliklerini devam ettirebilmektedir.

Dolgu dermal filter uygulaması dudak kalınlaştırma, dudak kenarlarındaki çizgilerin tedavisi, yüzdeki derin kırışıklıkların yumuşatılması, yanaklardaki çöküntü olan alanların doldurulması, çöküntü görünümlü yara izleri, dolgu ile kaş kaldırma işlemlerinde yapılabilmektedir. Kişinin kendisinden alınan yağ, bu hasarlı bölgelerde uygulanır ve cilt altındaki bölümleri onarır. Etkisinin başlama ve bitiş süresi bakımından değerlendirme yapıldığında anında sonuç verdiği görülecektir. Ancak hangi madde uygulandığı, bölge özellikleri, kişisel cilt yapısındaki değişiklikler, nasıl bir alanın kapatılacağı gibi konular da önem kazanır. Genellikle 6-18 ay arasında etkisinin devam ettiği bilinmektedir. Ancak kalıcı dolgu maddeleri de uygulamak mümkündür. Geri dönüşümsüz bir uygulama tercih edilirse bu durumda tedavi için ilk uygulamalarla başlamak ve önceden hazırlık yapmak önemlidir.

Uygulama sonrası oluşan süreç değerlendirilirse de dudak yapısında daha çok olmak üzere ilk birkaç gün hafif şekilde şişlik görülebilir. Morluk da oluşabilen bir durumdur. Ancak bunların çabuk şekilde iyileşmesi için yağ enjeksiyonunda şişliğin 2 haftaya kadar uzaması da görülebilir. Ancak alınan sonuçlar bakımından derin çizgi ve kırışıklık giderilmesi için yüz hatlarında belirgin iyileşme fark edilecektir. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri isteyen kişiler için dolgu maddeli gençleştirme işlemleri epey faydalı ve yaygın bir uygulamadır.