Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Cilt Dolgusu

Günümüzde güzellik algısının ön plana çıkması ile birlikte birçok kişi estetik operasyonlara yönelmektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve cilt bozulmaları birçok kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Bu noktada bıçak altına yatmak istemeyen kişiler dolgu yöntemini tercih etmektedir. Kırışıklıkları doldurmak bunun yanı sıra yüzü şekillendirmek için kullanılan dolgu maddeleri sayesinde pürüzsüz ve daha genç bir yüz ile tanışabilirsiniz. Cildin doğal yapısını kaybetmesi ile ortaya çıkan kırışıklık ve bozulmalara cildin kendi doğal maddeleri ile eş değer yapıya sahip maddelere cildin alt tabakasına enjekte edilmektedir. Bu sayede yenilenme aynı zamanda pürüzsüz bir cilt elde edilmektedir. Dolgu uygulamalarında dolgu maddesi olarak hyalüronik asit tercih edilmektedir. Bir nevi doğal şekerdir ve insan vücudunda bulunan bir maddedir. Bu madde cildi geren özellik taşır aynı zamanda su tutma oranı da bu maddenin oldukça fazladır. Bu madde özellikle cilt yenileyici kremlerde ve kozmetik malzemelerde sıkça kullanılmaktadır. Cilt dolgusu yapılmadan önce ilk olarak uyuşturucu kremler sürülür. Ardından ortalama olarak 20-30 dakikalık bir işlem süresi mevcuttur. İşlem yapıldığı anda sonucu görmek mümkündür. Belirli bir süre bekleme gibi bir durum söz konusu değildir. Cilt dolgusunun devamlılık süresine baktığımızda ortalama olarak 6 ay ile 12 ay süresini kapsamaktadır. Sonrasında etkisi en aza düşerek kaybolur.

Birçok bölge için dolgu yapılabilmektedir. Bu noktalara baktığımızda nazolabal çizgiler için dolgu yapılabilmektedir. Burun kanatlarında ki kırışıklık ve uzunlamasına mimik çizgilerine dolgu uygulanabilir. Dudağa, dudak kenarına ve dudaklardan aşağı inen marionette çizgilere dolgu yapılabilir. Derin yara izlerine bunun yanı sıra sivilcenin bıraktığı çukur izlerine uygulanır. Elmacık kemiğine kaç arasına, yanaklara dolgunluk vermek için, alın bölgesinde ki çizgilerin giderilmesi için cilt dolgusu yapılmaktadır. Kaz ayakları olarak adlandırılan bölgeye gıdı bölgesine cilt dolgusu yapılabilir.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu cilt dolgusunda en çok tercih edilen yöntemdir. Birçok bayan dudaklarının şeklinden ve dolgunluğundan şikayetçi olmakla birlikte altın orana sahip olmak istemektedir. Bu noktada dudak dolgusuna başvurmaktadır. Dudak dolgusunda dudak şekli belirlenir. Sonrasında şekle uygun bir doldurma işlemi uygulanır. En çok tercih edilen şekillerden birisi Venüs dudağıdır. İdeal ve doğal bir dudak tercihiniz var ise Venüs dudağı tam anlamı ile isteğinizi karşılar. Hesaplamalar doğrultusunda altın orana uyumlu dudak da Venüs dudağıdır. Alt dudağın üst dudaktan biraz daha hacimli olması adına uygun bir doldurma işlemi yapılır. Aynı zamanda üst dudak çizgisinin belirgin ve hafif kıvrık olması için bu bölgelere de uygun bir doldurma işlemi yapılır.

Bir diğer dudak dolgusu ise Afrodit dudaktır. Bu dudak biçimini eğer gösterişli dudaklara sahip olmak istiyor iseniz tercih edebilirsiniz. Dolgun ve şekilli bir model olan dudakları genelde kıvrımsız ve şekil kaybı olan dudağa sahip bayanlar tercih etmektedir. Afrodit dudak dolgusunda ilk olarak lokal anestezi uygulanır. Ardından işlem 15-20 dakika içinde tamamlanır. İşlem sonrasında ağrı ve sızı söz konusu olmaz Hafif bir kızarma durumu yaşanabilir. Ortalama olarak 2 gün içerisinde tam şekil oturur.

Alın ve Kaş Arası Dolgu

Alın ve kaşlarda zamanla birlikte mimiklerin etkisi ve yaşın etkisi kendini gösterir. Alın bölgesinde paralel çizgiler oluşurken kaş arasında küçük orantısız çizgiler ortaya çıkar. Bu durum karşısında lokal anestezi ile kırışık doldurma işlemi yapılır ve kırışıklık son bulur.

Meme Dolgusu

Kadınlar arasında en çok tercih edilen dolgu yöntemlerinden birisi de meme dolgusudur. Birçok kadın hem daha dolgun hem de daha orantılı göğüslere sahip olmak için bu yöntemi tercih etmektedir. Meme dolgusunda simetrik göğüsler için işlem yapılmaktadır, aynı zamanda daha dolgun ve dik göğüs görüntüsü için dolgu yöntemi tercih edilmektedir.