Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Çene Ucu Estetiği

Çene estetikleri çok fazla halk arasında yaptırıldığı duyulmasa da hatırı sayılır derecede bu ameliyatı tercih eden kişiler mevcuttur. Çünkü yüzdeki görüntüyü büyük oranda değiştiren yerlerin başında çene yapısı gelmektedir. Yüzün boyutlarına ve şekline göre bir çeneye sahip olmak isteyen kişilerin tercihi ise şüphesiz çene ucu estetiği olmaktadır.

Çene ucu estetiği ameliyatları genellikle burun ameliyatlarına ek olarak birlikte yapılabilmektedir. Kişinin burun ameliyatı düşündüğünü varsayar isek, burun ameliyatından sora yeni yapıya uygun bir çene yapısı olup olmadığı doktor tarafından tespit edilmelidir. Eğer ki burun ameliyatı olacak kişinin çene yapısı uygun değil ise burun ameliyatı ile birlikte çene ucu estetiği de olması mümkündür. Bir kişi çene yapısının bozukluğunu genellikle yan profilden bakıldığında kolaylıkla anlayabilmektedir. Mesele çenesinin ucu, burundan daha geride bir yapıya sahip ise, bu kişilerin estetik ameliyatlarında çene ucuna bir protez onularak yüzdeki orantı sağlanabilmektedir. Özellikle bu gibi durumlarda halk arasında gıdı diye tabir edilen durumdan da uzaklaşılmış olunmaktadır. Fakat çene ucu estetik operasyonları yaptırmadan önce şunu bilmekte fayda vardır. Bu operasyon diş sırası ve ağızın kapanışında herhangi bir sorun yaşamayan kişilere yapılmaktadır. Çene ucu estetiği operasyonu hem güvenilir hem de kişiye çok fazla ağrı vermeyen bir işlemdir. Fakat buna karşın yüzdeki değişimi inanılmaz derece fark ettirir kendini. Ameliyattan önce doktorunuzla konuşarak operasyon sonrasında ortaya çıkacak çenenin son halini bilgisayarda görebilir ve beklentilerinizi paylaşabilirsiniz. Ameliyat olmadan önce ağrıkesici veya bu tarz ilaçları az yedi gün önceden kesilmiş olunması gerekmektedir. Fakat devamlı ilaç kullanması gereken şahıslar ise hekimlerin kontrolünde ilaç kesmelidirler. Çene ucu estetiği operasyonundan yaklaşık altı saat öncesine kadar hiçbir şey yenilmemiş olunması gerekmektedir.

Çene ucu estetiği operasyonu çenedeki düzeltilecek duruma bağlı olarak ister lokal istenirse de genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Bu ameliyatlar bazen ağzın içerisinden bazen de çenenin hemen altından açılan minik bir kesik ile protez yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Ortalama bu estetik ameliyatları bir saat sürmektedir. Operasyon ağız içinden yapılır ise altı gün boyunca sıvı gıda alınması gerekmektedir.