Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Kalın Derili Burun Estetiği

burunestetigi

Burun küçültme operasyonu yaptırmak isteyen hastalar için burunun büyük olmasının genel olarak bir kaç sebebi vardır. Bunlar;

* Fazla gelişmiş kıkırdak dokular sebebiyle kemerli görünüm

* Kemik yapısına bağlı olarak burnun geniş olması

* Burun derisinin kalın olmasından dolayı büyük görünümdür.

Burun estetiği ameliyatlarında genellikle burun iskeletini oluşturan kıkırdak ve kemikler üzerinde cerrahi girişimler uygulanmaktadır. Kemikler ve kıkırdak dokulara yapılan dokunuşlar sonrasında ise burun derisinin bu yapıları tam olarak örtmesi ve estetik olarak da iyi bir görüntü vermesi beklenir. Ancak bazı hastalarda burun derisinin kalınlığı sebebiyle kemik ve kıkırdak dokularda ne yapılırsa yapılsın, hastayı memnun edecek bir sonuç alınamayabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle hasta operasyon öncesi görüşmeler sırasında bilgilendirilmeli, olası kalın derili burun küçültme operasyonlarının belirli bir noktaya kadar istenen ölçülerde küçük burun elde edilmesine izin verdiğini anlatılmalıdır.

Operasyon sırasında burunun ucuna ve köküne kıkırdak eklemek suretiyle daha ince görünümlü bir burun oluşturulmaya çalışılabilir. Her ne kadar normalden fazla olan subkutan doku burundan sıyrılarak ciltte belirli bir ölçüde bir incelme sağlansa bile,burun derisinin bu şekilde inceltilmesi ile sorun gene de tam olarak hallolmayacaktır. Ayrıca derinin inceltilmesi doku kaybı gibi bazı sorunlara yol açabileceğinden, operasyonun tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Ayrıca yapılan işlem gereği operasyon sonrasında oluşacak olan ödem ve şişliğin sıradan bir burun operasyonundan daha fazla olacağı ve daha uzun sürede düzeleceği bilgisi hasta ile mutlaka paylaşılmalıdır. Kalın derili burun estetiği operasyonlarında hastanın en net sonucu ortalama bir yıl sonra görebileceği açıkça anlatılmalıdır.

Kalın derili burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyen hastaların unutmaması gereken en önemli nokta belki hayal ettikleri gibi incecik ve küçük bir buruna sahip olmaları imkansız olsa bile, uzman bir hekim ve kaliteli bir operasyon sayesinde yüzlerine çok yakışacak büyüklükte bir buruna sahip olabilecekleri gerçeğidir.