Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsan simasının en önemli yapılarından biri olan burun, kimi kişiler de seneler içerisinde alıştıkları simanın, burun estetiği sayesinde değişmesi ile yeni görüntülerine alışmaları zor olabilmektedir. Diğer yandan ise burun ve yüz yapıları ile bir bütün içerisinde bir anlam ifade etmekte olduğundan dolayı kimi durumlarda kişinin, yalnızca burun şeklinin değişmesi ile hayallerinde bulunan görüntüye kavuşamamaları da bir sorun olabilmektedir. Hal bu ki günümüzde gelişen tıbbi teknolojiye bağlı olarak burun estetiği ameliyatı öncesinde var olan mevcut problemler, hassas bir biçimde değerlendirilerek, burun ve yüz bölgesinde gerçekleştirilecek olan müdahalenin, olası sonuçlarının burun estetiği ameliyatı öncesinde gerçekçi bir biçimde üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Önerilenler,

Burun estetiği ameliyatınız öncesinde doktorunuz ile görüşmeden önce sizi bu ameliyat yönlendiren bütün şikayetlerinizi belirlemelisiniz. Tüm şikayetlerinizi tespit ederek belirlemenizin ardından, burun şekliniz ile ilgili ve kendi belirlemiş olduğunuz sorunlarınız ile yapılmasını istemekte olduğunuz değişiklikler konusunda doktorunuz ile detaylı bir şekilde konuşmalısınız. Estetik amaç doğrultusunda yani kozmetik nedenler ile yapılan burun ameliyatlarında burun, çoğunlukla biraz küçüldüğünden, burun estetiği ameliyatı öncesinde burun içi ile burun çevresinin anatomik yapısının doğrudan muayene, endoskopik muayene ve hatta gerekli durumlarda radyolojik tetkikler ile dikkatle değerlendirilmesi gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatınızdan olan beklentilerinizin, mevcut var olan yüz estetik oranlarınız ile normal burun fonsiyonlarınız ile uyuşup uyuşmadığını ya da cerrahi teknikler kullanılarak olabilirlik olasılığının doktorunuz tarafından net bir biçimde ifade edilmesi gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatınız gerçekleştirilmeden önce çekilen fotoğraflarınız üzerinde belirli noktalar baz alınarak ölçümler yapılmakta ve bu ölçümler sayesinde mevcut burun ve yüz ölçüleriniz ile burnunuzun yüzünüze göre olan ideal ölçüleri hesaplanabilmektedir.

  Burun Estetiği Amacı,

Burun estetiği ameliyatı sonucunda oluşacak çekici ve güzel bir burun, kendi içerisinde belirli oranlara sahip ve aynı zamanda diğer yüz yapılarınız arasında silik kalmayarak, kendisini gösteren bir burun olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda ise burun estetiği ameliyatının amacı, sadece tek başına güzel ve çekici bir burun yapmak değil, aynı zamanda yüzünüze en uygun olacak burnu yapmaktır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde uygulanan üç boyutlu görüntüleme sistemi kullanılarak, farklı olası sonuçların gerçekçi bir biçimde görüntülenmesi sayesinde istenen sonuca dair karar vermek kolaylaşabilmekte ve burun estetiği ameliyat planı da bu sonuca ulaşmaya yönelik olarak yapılmalıdır.