Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası

Burnun şeklini değiştirmeye yönelik yapılan estetik operasyonlardan olan burun estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Burun estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında bu hususlara uymak, iyileşme sürecinin daha kolay ve hızlı geçebilmesini sağlayacaktır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Burun estetiği ameliyatı yaptıracaksanız, ameliyat öncesinde ki altı saat boyunca yeme ve içmeyi kesmeli, sigara içmemeli ve aspirin türevinde kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmalısınız.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı sonrasında burun şeklini korumak ve olası kanamayı önleyebilmek adına burnunuzun içerisine burnunuzdan nefes almanızı sağlayabilecek delikli silikon yaprakçıların uygulaması yapılabilir ve bu silikon yaprakçıklar da çoğunlukla ameliyatın ikinci günü çıkartılmaktadır. Ameliyat sonrasında yerleştirilen bu silikon yaprakçıkların, çıkarılmaları esnasında hafif bir akıntı olabilir ve bu durum normaldir. Yara izi oluşumunu  engelleyebilmek adına kimi zaman burun içerisine splint adı verilen küçük plastik parçalar konulabilmekte ve bu parçalar ise ameliyattan bir hafta sonra çıkarılmaktadır. Ayrıca yine bir hafta kalması gereken plastik alçı atel uygulaması da yapılmaktadır. Burun estetiği amelitını takiben bir kaç hafta boyunca ameliyat bölgesi ile çevresinde dokunma ile hassasiyet olabilmekte ve ameliyat sonrasında bir hafta boyunca sümkürmemeniz gerekmektedir. Ameliyat sonrasında ki bir hafta içerisinde sümkürmeniz durumunda kanama meydana gelebilmektedir. Şayet ameliyat sonrasında hapşıracaksanız, burnunuzu  koruyarak ağzınız açık bir şekilde hapşırmanız gerekmektedir. Burnunuz, ameliyatı takiben ilk on ile on dört günlük süreç içerisinde şiddetli bir soğuk algınlığı geçiriliyor gibi tıkalı olacak ve yine bu süreçte burnunuzdan akıntı gelebilir ki bu da beklenen normal bir durumdur. Bu durumlar yaşandığında ise doktorunuz, sizi rahatlatmak adına sprey ya da damlalar reçete edebilmektedir.