Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği son yılların en çok tercih edilen ameliyatlarının başında gelmektedir. Her insanın burnu farklı olduğundan dolayı beklentileri de farklı olmaktadır. Burun görünüş olarak yüzde göze çarpan önemli bir organdır. Sağlık açısından iyi nefes almak estetik açıdan da güzel görünmek için yapılan bir operasyondur.

Burun estetiği nedir?

Burnun küçültülmesi, kemik ve kıkırdağın alınması, burun ucunun kaldırılması, burun kemerinin törpülenmesi, burun deliklerinin küçültülmesi, burun etinin ve eğriliğinin düzeltilmesi işlemlerinin tümüne burun estetiği denmektedir.

Burun estetiğinden önce nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyata son iki hafta kala uyku düzenli olmalı, sigara ve alkol kullanımı bırakılmalı, aspirin gibi olan diğer ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca operasyona 6 saat kala hiçbir şey yenilip, içilmemesi gerekir.

     Burun estetiği ile burun yeniden biçimlendirilerek yüze yeni bir gülüş ve yeni bir görünüm kazandırılır. Eskiden tamponlar nedeniyle zor olan bu ameliyatlar, şimdilerde teknoloji sayesinde yeni kullanılan malzemelerle daha kolay yapılmaktadır. Karar verildiğinde yapılması gereken tek şey iyi bir klinik ve iyi bir doktor bulmaktır. Her kişiye aynı yöntem yerine her kişi için uygun olan yöntemin seçilmesi daha doğrudur.

Burun estetiği yapılırken hangi yöntemler kullanılır?

Burun estetiği açık ve kapalı yöntem olmak ürere iki şekilde yapılmaktadır. Açık yöntemde burun deliklerinin arasından kesik atılarak deri kaldırılmak sureti ile burun iskeleti çıkarılarak şekillendirmeler yapılmaktadır. Kapalı yöntemde ise direk burun deliklerinden girilerek şekil verilmektedir.

Günümüzde sıkıntısız, basit ve sağlıklı bir şekilde yapılan en kolay ameliyatlardan bir tanesidir. Burun estetiği gelişimini tamamlamış ve 18 yaşını doldurmuş olan bütün kişilere yapılabilmektedir. Korkmadan, kaygılanmadan iyi yöntemlerle yapılan basit ameliyatlardan bir tanesidir. Gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat sonrasındaki etkileri bakımından diğer ameliyatlara göre daha risksizdir.