Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Estetiği

Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Burun estetiği bireylerin sağlıklı yaşam farkındalığı, tıbbi işlemlerin kolaylaştırılmasına bağlı iyileşme süresinin kısaltılması ve trendler ile birlikte son yıllarda önemi gün geçtikçe artan bir operasyondur. Burun estetiği operasyonu gerek güzel görünmek gerekse rahat nefes alabilmek için insan sağlığının ruhen ve fiziksel olarak iyileştirilmesini sağlayabilmektedir.Tüm bakışların burun üzerinde toplandığını düşünürsek operasyon sonrasında birey kendini çok daha iyi hissedecektir. Bazı durumlarda bireyin bu durumu takıntı haline getirmesi özgüvenini kaybetmesine, kişisel yaşantısında başarısız ve kendini ifade etmekte oldukça zorlanmasına sebep olacaktır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burnun yüz ve fiziksel özellikleri ile orantısı ile birlikte doğal bir görüntüye kavuşarak, nefes alma işlemi esnasındaki deformasyonların kaldırılmasıyla birlikte rahat nefes alma olanağı sunan, tıbbi operasyon ile çeşitli yöntemlerle yapılabilen sağlık müdahalesidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatlı bir burun estetiği tıbbi adıyla rinoplasti operasyonu, burun derisinin dudak ile birleştiği noktadan açılmasıyla kemik ve kıkırdak üzerinde işlem uygulanması ve solunum yollarınıntemizlenerek daraltıldığı işlemdir. Gerektiğinde burun kemeri üzerinde törpülenme işlemi de yapılabilmektedir. Herhangi bir darbeye maruz kalmadığı sürece bireylerin en çok tercih ettiği ve en kalıcı yöntemdir.

Ameliyatsız burun estetiği burun üzerindeki çöküntüler ve hacim eksikliklerini gidermek amacıyla enjeksiyon yöntemiyle yapılan bir tekniktir. Ömür boyu kullanılamadığı için çok fazla tercih edilmez, belirli sürelerle tekrar edilmesi gerekmektedir. Enjeksiyon yönteminde burundaki boyut sorunu giderilemez, daha küçük bir burun haline getirilemez.

Burun Estetiği Sonrası Süreç

Rinoplasti işlemi ile yapılan burun estetiği ameliyatlar içerisinde en ağrısız olanıdır. Ameliyat sonrasında bir komplikasyon gözlenmediği takdirde hastanede yatmayı gerektirmeyecek, ağrıların zamana yayıldığı ve belirli aralıklarla sancı şeklinde gerçekleştiği bir süreçtir. Yüzde ödem meydana gelir, yanak ve gözlerin şişmesi, göz altlarının morarması oldukça yaygındır ve bir hafta içerisinde hasta normal haline dönecektir. Kişi 4 hafta içerisinde normal hayatına dönebilir fakat ilk 1 yıl ağır spor ve gözlük kullanımından kaçınılmalıdır. Hasta birkaç hafta başı dik bir şekilde uyumalı ve enfeksiyon kapmamasına özen göstermelidir.

Burun Estetiği Tedavi Süresi

Burun estetiği ameliyatı son derece kolay, oldukça yaygın ve çok fazla uzman doktorun bulunduğu bir alandır. Ameliyat esnasında hasta anestezi ile tamamen uyutulur ve operasyon normal şartlarda 1.5-2 saat sürmektedir. İşlemden 10-15 gün sonra burun içerisine yerleştirilen tampon çıkarılır ve sonrasında 2 veya 3 ayda bir doktor kontrolü yapılır. Burun üzerindeki şişliklerin inmesi, operasyon sonrası burnun tam olarak oturması ve kesi izinin tamamen yok olması ortalama 3 ay ve 1 yıl aralığındadır.

Ameliyatsız enjeksiyon yöntemi ile yapılan burun estetiği birkaç gün içerisinde iyileşmekle birlikte enjeksiyonun kalitesine göre ortalama 1 yıl sonra tekrarlanmalıdır.

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Estetik işlemi 18 ve 65 yaş aralığında olmakla birlikte; burun sırtı ve burun ucu hacim eksiklikleri olan, kemerli görüntüye sahip, eğik ve yamuk buruna sahip, rahat nefes alamadığı tanısı konulmuş tüm bireylerin yaptırabileceği bir işlemdir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları tercih etmiş olduğunuz hastane ve doktor niteliklerine göre değişebileceği gibi, ameliyat yöntemine göre de değişecektir. Ortalama fiyat belirtmek gerekirse 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri fiyat kriteridir. Günümüz şartlarınca ve piyasa durumu öngörülürse ameliyatı 5.000 TL altında gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu tutar altında verilen rakamları kabul etmeniz sağlığınızı ve estetik görüntünüzü riske atma olasılığınızı arttırcaktır.