Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Estetiği

Burun estetiği ülkemizde en çok tercih edilen estetik uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Kişinin yüzünde en çok dikkat çeken ve yüz oranı açısından en çok ameliyata maruz kalan organlardandır. Burun görüntüsünden rahatsız olan kişilerin uzman bir hekim ile görüşerek bu burun estetiği olmak istediklerini bildirirler ve uzman hekim ameliyat öncesi ve sonrasında burunda nasıl bir değişim olabileceğini bilgisayarından kişiye ameliyat olmadan önce gösterir. Yüze yakışan bir burun yapılması gerekmektedir. O yüzden hastanın istediği burun eğer yüz oranına uymayacak bir burun ise doktor tarafından bu durum açıklamalı ve görsel açıdan hastaya açıklanır ve orta bir yol bulunması gerekmektedir.

Burun estetiği operasyonu yani rinoplasti burun şekil bozukluğu durumlarında kemik ve kıkırdağın düzeltilmesi ameliyatıdır. Bir de fonksiyonel bozukluk yaşayan kişilerin ameliyatına ise septoplasti denilmektedir. Rinoplasti sade burunda şekil bozukluğu olan hastaların yaptırdığı ameliyat olurken diğeri ise burunda nefes alma güçlükleri olan hastaların tercih ettiği bir operasyon tipidir. Burun estetiği olmak için öncelikle kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Yani en az on sekiz yaşında olmak gerekmektedir. Uzman hekimler ve hastanelerce uygulanan sisteme göre, burunun ameliyat sonrasında nasıl bir şekle sahip olacağı hastaya gösterilmektedir. Hatta bazı hastanelerde üç boyutlu olarak bu görseller hazırlanıp hastalara gösterilmektedir. Burun estetiği teknikleri ikiye ayrılmaktadır. Kapalı ve açık operasyon olmak üzere. Öncelikle açık burun ameliyatından bahsedelim. Cerrahların da olumlu sonuçlar elde ettikleri bir tekniktir. Özellikle burunun uç kısmındaki bir sıkıntının giderilmesi için oldukça başarılı sonuçlar verir. Burunda bulunan eğriliğin giderilmesi için cerrahın tam hâkimiyetle ameliyatı başarı ile sonlandırması için açık ameliyat kesinlikle daha iyi sonuç vermektedir. Yapılacak işlem sonrasında hastanın daha iyi nefes alması için açık burun estetiğinden faydalanması tavsiye edilmektedir. Yaklaşık olarak açık burun estetiği ameliyatları dört saat sürmektedir. Yapılan ilk burun ameliyatı ise daha kısa sürebilir fakat revizyon burun ameliyatlarının süresi daha fazla olabilmektedir.

Kapalı burun estetiği operasyonunda ise herhangi bir kesik yoktur. Bu ameliyata doktorlar tarafından uygun olan kişilere yapılmaktadır.