Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Burun Dolgusu

Estetik anlamda son yıllarda uygulanan dolgu tekniğiyle sonuç elde edilebilir hale geldi. Dolgu malzemeleri kullanarak göğüs, yanak, kalça ve dudak dolgunluğu sağlanması mümkündür. Artık burun estetiği anlamında da dolgusuyla estetik tedavi yapılabilirliği akla gelir hale geldi. Evet, burun estetiği artık burun dolgusu ile yapılabiliyor…

Burun ve çevresinde dolgu malzemeleri enjeksiyonuyla burun estetiğinin ameliyatsız olarak kısa sürede sağlanması işlemine burun dolgusu denilmektedir. Ameliyatsız bir işlem olduğundan ötürü birçok estetik cerrahi müdahalesine göre daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Aslında uygulama alanı yüz bölgesidir ve burun asimetrilerinde düzelme sağlanmaktadır. İşlem olarak normal estetik cerrahi operasyonundan daha kısa sürede tamamlanan bu tedavi ortalama on on beş dakika gibi sürede tamamlanmaktadır. Artı bir avantajlarından birisi de tedavi sonrasında günlük hayata dönüşün hemen olabilmesidir.

Tıbbi materyaller kullanarak uygulanan burun dolgusu işleminde genellikle kullanılan dolgu materyali hyaluronik asit olup, bu materyal normalde insan vücudunda da bulunan ve cilde esneklik ve dolgunluk veren su tutucu bir maddedir. İşlem sonrasında sağlık açısından herhangi bir negatif yönü bulunmayan bu materyalin kalıcılığı konusunda ise 6 ile 18 ay gibi zaman söz konusudur. Kalıcılık konusunda cerrahi uygulamalar gibi yönünün olmayışı kötü gibi görünse de işlemin yarasız olması nedeniyle belli periyotlarda tekrarlanarak başarısının sürdürülmesi olasıdır. Bunun yanında burun estetiği anlamında kalıcı sonu elde etmek isteyen hastaların dolgu tekniğini tercih etmeleri yanlış olur. Dolgu tedavisini tercih eden hastaların burunlarında var olan eğrilik sorunları, burun ucundaki düşüklük problemleri, asimetrik problemler, geçmişte geçirilen cerrahi operasyon kalıntıları, burun ile dudak bileşkesi belirginlik problemleri, burun sırtı problemi be burun alın ilişkisi problemleri düzeltilebilmektedir yalnız sonuç hemen elde edilse bile geçicidir. Burun dolgusu tedavisi konusunda unutulmaması gereken önemli bir husus hastada var olan anatomik sorunun ciddi komplikasyonlara yol açma durumunun var olup olmaması durumudur. Hastada nefes alma problemi var ve bu septum eğriliklerinden kaynaklanıyorsa dolgu tekniğiyle sorunun giderilmesi imkânsızdır. Yani dolgu tedavisi sadece estetik güzellik adına yapılabilmektedir.