Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatları gıdı olarak bilinen çene altı bölgesine uygulanan işlemdir. Genellikle yaşlandıkça deri yavaş yavaş sarkmaya başlar ve bunun sonucunda da ameliyat gerektirebilir. Bu ameliyat tek başına yapılmakla beraber, yüz germe operasyonu ile birlikte yapmak da mümkündür. Özellikle bayanların en çok şikayet ettiği bir durumdur. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanların estetiğe olan merakı da artmaya başladı. Özellikle sosyal medyada görülen resimler ve videolarla birlikte, insanların bu durumda hevesi daha da artmıştır. Eskisi gibi uzun sürmemekle birlikte kısa sürede yapılan ve hızlı sonuçlar veren estetikler son zamanlarda rağbet görmeye devam ediyor. Güvenilir hizmet veren yerlerden bilgi alarak bu konuda kararınızı verebilirsiniz. Ameliyat olmaya karar verdikten sonra, doktorunuz sizden bazı testler ister. Kan tetkikleri, akciğer filmi ve kalp filmi bunlardan birkaç tanesidir. Bu sonuçlar doktor tarafından kontrol edilecek ve herhangi bir engel olması durumunda gerekli önlemler alınır. Sigara ve alkol kullanımı kanamayı daha çok arttırdığı için ameliyata kısa bir süre kala bunları bırakmanız gerekecektir. Ameliyat öncesinde diyet uygulamasından da kaçınmak gerekir. Ameliyat öncesi ve sonrasında en az iki hafta sigara içmemeniz gerekmektedir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Boyun cildi ve kaslarını ayırarak, yukarıya doğru germe işlemi yapılır. Fazlalık olan deri kesilerek çıkartılır ve dikiş atılır. Bu işlemle boyunda bulunan sarkıklar ve kırışıklıklar düzeltilir. İlk olarak çene açısı belirginleşir ve estetik bir boyun görünümü sağlanır. Ameliyat izi kulak arkasında kaldığı için dışarıdan bakıldığı zaman genellikle görülmez. Herhangi bir iz de kalmaz. Çenenin alt kısmında yağlanma gibi bir durum meydana gelirse, gıdı bölgesini de ayrıca düzeltmek gerekir. Estetik boyun germe operasyonları tam donanımlı olan hastaneler de genel anestezi alarak yapılması gerekir. Genellikle işlem 2 saat kadar sürer. 1 gün hastanede kalarak, kontrol edilirsiniz. Çene altına genellikle bandaj uygulanır. Bu bandaj 1 hafta kalır. Ameliyatlı olan bölge de şişlik, morluk veya uyuşma gibi durumlar meydana gelir. Ameliyat sonrası bu gibi durumlar gayet normaldir. Genellikle ağrılar çok rahatsız edecek bir şekilde olmaz. Böyle bir durumda doktor tavsiyesinde ilaç kullanabilirsiniz. Ödem ise çok uzun sürmez. 10 güne kadar ödemlerin geçtiği gözlemlenmiştir. Şişkinlik hızlı bir şekilde geçtiği gibi deride bulunan gerginlik hissi ve uyuşukluk da azalarak kaybolur. Morarmaların hızlı bir şekilde kaybolması tamamen bünyeyle alakalıdır. İyileşme sürecinde bu durum sizin günlük yaşantınızı çok fazla etkilemez. Rutin işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Ancak sargı bezi ile sarılacağı için bu durum sizi biraz etkileyebilir. Çok hafif de olsa ağrı olabilir. Doktorunuzun vereceği tavsiyelere uyarak bu süreci rahatlıkla atlatmanız mümkün.

İşlem Nerede Yaptırılır?

Boyun germe ameliyatı genellikle tam donanımlı hastaneler de yapılır. Burada bulunan cerrahi uzmanlar eşliğinde ameliyatlar yapılır. Bu sektöre olan bazı cerrahlar kendi muayenesinde de bu işlemi yapabilir. Özellikle özel doktorlar kısa süreli olan bu işlemleri hemen yapıyorlar. Mutlaka iyi ve güvenilir bir yerde bu işlemi yaptırmak daha doğru olacaktır. Sahte klinikler açıp çok uygun fiyata bu işlemi yapan yerler var ancak bunlar alanında uzmanlaşmış kişiler değillerdir. İnsanların parasını almak için yapılan bir işlemdir. Daha sonra pişman olup geri dönüşü olmayan bir yola girerseniz eğer tekrar eski halinize gelmeniz mümkün olmayacaktır. Bu sebeple doktor seçiminiz mutlaka ya referans yardımıyla ya da detaylı araştırma sonucunda bulunan güvenilir bir doktor olması gerekir.