Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Botoks

Genç bir görünüm elde etmek için birçok farklı yöntem bulunuyor ve bunlardan en yaygın kullanılan uygulamalardan biri de botoks olarak biliniyor. Botoks işlemlerinde bir bakteri tarafından salgılanan protein, sinir ve kaslar arasındaki elektriksel iletiyi bloke ediyor. Bu da uygulanan alandaki kasın fonksiyonunu belirli bir süre boyunca yok ediyor. Bu durumda da ciltteki kırışıklık bölümleri azalmaktadır. Yani cildin kendisini toparlaması kolay bir hale gelecektir.

 Botoks hangi durumlarda uygulanır sorusuna gelince de alın bölgesinde yatay çizgileri olanlar, iki kaş arasında bulunan çizgilerde kaşların yan kısımlarının yukarı kaldırılması amacıyla, gözlerin yan kısımlarında oluşan çizgi ve kırışıklıklarda,  göz kapağı altında bulunan çizgiler ve bunların düzeltilmesi için botoks uygulaması yapılabilmektedir. Bunun dışında burun kenarlarındaki derin çizgilerde, burun uç bölümü kaldırmak için, gülerken diş etlerinin görünmesinin istenmemesi hallerinde, sigara kullanımı nedeniyle oluşan üst ve alt dudak bölümlerindeki dikey çizgilerde, aşağı düşük dudak köşelerinin yukarı doğru kaldırılması için, alt dudak ve çene arasındaki yatay bölümlerde yer alan çizgilerde de botoks yapılabilmektedir.  Sadece yüz bölümündeki çizgilerde değil aynı zamanda boyun kısmında yer alan yatay çizgi oluşması durumunda da botoks uygulaması yapılabilir. Ayrıca kırışıklık dışında aşırı terleme sorunlarını gidermek için de bu uygulamadan faydalanmak mümkündür.  Ellerde, ayak bölümünde ya da yüz, koltuk altı kısımlarında aşırı terleme sorunu olan kişiler botoks uygulaması yapabilmektedir. Kasların çalışma sistemi değiştirildiği için bundan faydalanılmaktadır.

Botoksun uygulanma şekli düşünüldüğünde ince uçlu özel iğnelerden faydalanılmaktadır. Ancak bu uygulama çok uzun sürmez. Yani 15 dakika civarında işlemler tamamlanmış olur. Etki süresi bakımından düşünüldüğünde botoks 3-7 gün sonra tam sonuç vermeye başlar.  Bu etki de yaklaşık 4 ay kadar devam eder. Botoks etkisi bazen bir yıla kadar da devam edebilir. Ancak nereye bu işlemi yaptırdığınıza ayrıca dikkat etmek gerekir. Gelişigüzel işlemlerden kaçınmak son derece önemlidir. Mutlaka bir klinik ortamı olmalı ve bu konuda uzman biri işlem yapmalıdır. Aksi halde dermatolojik açıdan ciddi sorunlar görülebilir.  Eğitim almayan kişi tarafından uygulandığında riskler büyük olabilir.