Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Basit Ve Etkili Yöntem Olan Burun Estetiği

Basit Ve Etkili Yöntem Olan Burun Estetiği

Son yılların en çok tercih edilen ameliyatlarının başında Burun estetiği gelmektedir. Burun ameliyatları, sağlık açısından iyi nefes alabilmek, estetik açısından da yüze uyumlu hale getirilmesi için yapılan bir operasyondur. Dış görünüşü etkilemesi açısından bu ameliyata ilgi artmıştır.

Burun estetiğinden önce nelere dikkat edilmelidir?

Uyku düzenli olmalı, kullanılan ilaçlar ameliyat öncesinde bırakılmalıdır. Zorunlu olarak kullanılan ilaçlar varsa doktora söylenmelidir. Sigara ve alkol kullanımı bırakılmalı, operasyondan 6 saat öncesine kadar da su dâhil hiçbir şey tüketilmemelidir.

Burun estetiği, burun küçültme, büyütme, kemik ve kıkırdak alınması, ucunun kaldırılması gibi işlemler için yapılmaktadır. Bu operasyonla burun yeniden şekillendirilerek, yüzde yeni bir görüntü yaratılır. Eskiden yapılan ameliyatlarda tamponlar hastalar için sıkıntı yaratmaktaydı. Şimdi ise, ilerleyen teknoloji sayesinde tamponlar yerine yaprak silikonlar ve ateller kullanılmaktadır. Bu operasyonlarda kullanılan iki yöntem vardır.

1-Açık burun estetiği tekniğinde, burun delikleri arasında bir kesi yapılarak, burun derisi kaldırılmaktadır. Böylece burun iskeleti görülebilecek duruma getirilerek ameliyat gerçekleştirilir.

2-Kapalı burun estetiği tekniğinde ise burun deliklerinden girilerek direk ameliyat yapılmaktadır.

Burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiği, genel anestezi altında 2-3 saat arasında gerçekleştirilmektedir. Hasta ameliyattan sonra hemen taburcu edilmektedir. Bir hafta sonra da günlük yaşantısına ve sosyal faaliyetlerine geri dönebilmektedir.

Günümüzde burun estetiği sıkıntısız, basit ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır. İnsanlar böyle olduğunu görünce ameliyatlara artık korkmadan, kaygılanmadan girmektedir. Operasyonlar kişiden kişiye, yöntemden yönteme ve iyileşme sürecine göre farklılıklar gösterebilir. Karar verdiğinizde yapmanız gereken iyi bir klinik ve iyi bir doktor bulmaktır. Yapılan muayene ve incelemelerle, uygulanacak olan yöntem seçilerek, burun yüz şekline göre düzenlenir. Her kişiye aynı yöntem yerine, her kişiye uygun olan yöntem seçilmelidir. Bunun için doktorun her iki yöntemi de uygulamada tecrübesinin ve bilgisinin olması gerekmektedir.