Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Bacak Germe

Genellikle yaşlanma süreçlerinde meydana gelen bacak sarkmaları, deri altı yağların dokunun bozulmasına bağlı olarak aşağıya doğru sarkma meydana gelir. Kilolu insanlarda bu durum çok fazla görülmektedir. Hem kilolu olup hemde yürürken bacak sarkmasının meydana gelmesi özellikle kadınlarda çok rahatsız edici bir hal almıştır. Bu neden birçok kadın bacak germe operasyonu yaptırmaktadır. Yaş alan kadınlar vücudunda meydana gelen bozukluklar için genellikle estetiğe başvurur. Estetik ile deformasyona uğramış yerlerini iyileştirmiş olur. Bu operasyonlar da onlardan bir tanesidir. Özellikle spor yapan kadınlar kendi vücut hatlarına daha da dikkat eder. Operasyonu yaptırmaya başlamadan önce mutlaka detaylı araştırma yapmak gerekir. Özellikle hastalığı olan kişilerin bu gibi operasyonlara girmesi pek önerilmez. Ancak doktorlar ameliyat sonrasında hasta da bir takım tetkikler yapar. Bu testler sonucunda hastaya yol gösterir. Herhangi bir durum var ise kullanılan ilaçlarla bu durum düzeltilir. Daha sonra hasta ameliyata alınır. Ameliyat öncesinde yapmanız gereken en önemli araştırma, iyi bir doktor bulmanız olacaktır. Alanında uzmanlaşmış kişilerden bu konuda destek almanız sağlığınız açısından önemlidir. Bu işlemi yapan birçok doktor var ancak, insanların parasını almak için sahte bir klinik açarak insanları dolandırmaktadır. Bu sebeple araştırmanızı iyi yapmanız gerekir.

Bacak Germe Ameliyatı

Derinin sarkması sonucu, deri altı yağ dokularına bakılarak ameliyat tekniğine karar verilir. Bazı insanlar kilo alıp vermeden dolayı deri gevşekliği meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda deri kalınlığı fazla olabiliyor. Çok fazla olan deri küçük bir cerrahi müdahale sonucu alınır. Daha sonra kasıktan itibaren bacağın iç kısmına doğru, bacak germe ameliyatı yapılır. Genellikle belli olmayan dikiş izleri atılır. Bacak germe ameliyatı 2 ile 4 saat arasında değişir. Uzman cerrahi tarafından yapılır. Ameliyat sonrasınsa dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemlisi ameliyattan 2 gün sonra duş almanız gerektiğidir. Yatarken veya otururken bacaklar kalp seviyesinden biraz daha fazla tutulması gerekir. Bacak germe ameliyatı genellikle ihtiyaç durumunda yapılması tavsiye edilir. Özellikle obezite gibi rahatsızlığı olan kişilerde yağlanma çok fazla olur. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için doktorlar müdahale etmek ister. Bacak germe ameliyatı bu hastalarda oldukça büyük bir kurtarıcıdır. Kadınlar da ise bu durum biraz daha farklıdır. Menopoz sonrasında deriler de sarkma daha fazla meydana gelir. Bu dönemlerde kadınlar çok fazla tercih etmektedir. Ameliyat kısa sürmekle birlikte, hastaya anestezi verilerek yapılır. Hastanın 1 gün hastanede kalması yeterli olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasınsa oluşan yara izleri için genellikle doktorlar gerekli bilgiyi verir. Yara izi genellikle bacağın iç kısmında veya kasık bölgesinde kalmaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman çok dikkat edilmediği sürece belli olmaz. Ameliyat sonrasından genellikle iki dikiş atılır ve yumuşak bir pansumanla sarılır. Hasta sadece 1 gün hastanede kalır. Ameliyat izi hastada 1 aydan sonrasında yavaş yavaş solmaya başlar. Spor yapan kişiler bu ameliyat sonrasında mutlaka bir süre ara vermeliler. Bacakları çok fazla zorlamadan, 1 ay sonra tekrar spora başlanılabilir. Mutlaka doktordan bu konuda bilgi alınması gerekir. Bacak germe işlemi iyi bir araştırma sonucunda karar verilmesi gereken bir işlemdir. Doktorlar ameliyat olmadan önce mutlaka sigara ve alkol gibi ürünleri bırakmanızı önerir. Ameliyat sonrasında da özellikle gıda tüketiminize dikkat etmeniz da fayda var. Yapılan herhangi bir yanlış bile yaraların geç iyileşmesine sebebiyet verebilir. Mutlaka doktor kontrolünde giderek, dikkat etmeniz gerekir.